Cumhuriyet İlkokulunda Sağlık Taraması yapıldı

10.12.2019
130 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, Sağlık Tokat ve Eğitim Tokat projeleri kapsamında yürütülen Göz, Kulak ve Ortopedik taramalar ile çocuklarımızda oluşabilecek birçok hastalığın erken yaşta önüne geçildiğini, çocukların başarılarına katkı sağlandığını kaydetti.

2019-2020 dönemi Eğitimde Sağlık Hareketi Göz, Kulak ve Ortopedik Tarama Projesi, Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen programla tanıtıldı.

Valiliğimiz koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile geçtiğimiz dönem başlayan proje ile başladığı günden bu yana 14 bin 546 öğrencinin göz, kulak vetopedik taramalarının yapıldığı belirtildi.  Bin 887 öğrencinin göz polikliniğine, 273 öğrencinin kulak, burun, boğaz ve 748 öğrencinintopedi polikliniğine yönlendirildiği kaydedildi.

Göz, Kulak ve Ortopedik taramaları yapılan öğrencilerle bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı,“Çocuklarımızı seviyoruz. Onların akademik başarılarının yanı sıra fiziksel gelişimi bizim için önemlidir. Tüm Tokat’ta bu uygulamayı yayalım. Anaokulu ve ilkokullarda çalışmaları tamamlayalım. İlçelerve köylerde de ekiplerimiz çalışmalarına devam etsin. Çocuklarımızı seviyor, onları önemsiyorum.” dedi.

 Tokat’ta başarılı çalışmalar yürütüldüğünü ve bundan da mutluluk duyduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı,  başta okul müdürleri olmak üzere, okul yöneticilerine, öğretmenlere, velilere,  öğrencilere ve sağlık teşkilatına emekleri ve gayretleri nedeniyle teşekkür etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.12.2019
Güncelleme Tarihi : 10.12.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar