AFAD, deprem simülasyon tırı ile öğrencilere eğitim verdi

10.12.2019
160 kez Okunmuştur.

Deprem simülasyon tırında gerçeğe yakın bir deprem deneyimi yaşayan öğrenciler, deprem anında yapılması gerekenleri öğrendi.

AFAD yetkileri öğrencilere teorik bilgilerin yanı sıra deprem anında dikkat edilmesi gerekenleri de anlattı.

Vali Dr. Ozan Balcı da deprem simülasyon tırını ziyaret ederek, eğitimlere katıldı. AFAD yetkililerinden bilgiler alan Vali Balcı, depreme hazırlık konusunda vatandaşların bilinçli olması gerektiğini ifade etti.

Vali Balcı, verilen eğitimle ilgili şunları söyledi; “Bugün deprem simülasyon aracı Tokat’a geldi. Tokat bilindiği gibi fay kuşağı üzerinde yer alıyor. İlimiz deprem tehlikesi açısından öncelik teşkil ediyor. Bizim de bu konuda eğitim çalışmalarına büyük önem vermemiz gerekiyor. Eğitimlerimize destek ve ağırlık veriyoruz. AFAD başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz de bu konuda çocuklarımızı eğitiyorlar. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki personellerimiz de eğitimlerden geçiyor. Halkımızın bu konuda duyarlı olması lazım. Depremin ne zaman, nasıl ve ne şekilde gerçekleşeceğini bilemeyiz ama tedbirler almak bizim elimizde. Biz bunu çok önemsiyoruz. Kimsenin burnunun kanamaması, can ve mal kaybı olmaması için eğitim çalışmalarını ve önleyici tedbirleri çok önemsiyoruz. Bu kapsamda da bugün deprem simülasyon aracı ilimize geldi. Bu eğitim programı kapsamında ilimizde AFAD, Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte çalışarak çocuklarımızı eğitiyor. Depreme hazırlık konusunda vatandaşlarımızın duyarlı olmaları gerektiğini ifade etmek istiyorum. Depremden korkmamak lazım, depreme hazırlıklı olmak lazım”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.12.2019
Güncelleme Tarihi : 10.12.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar