Engelli vatandaşlara Engelsiz Yaşam Merkezi

10.12.2019
246 kez Okunmuştur.

Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şubesi yönetim kurulu basın mensupları ile bir araya geldi.

Sakatlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Aras, Kadın Kolları Başkanı Türkan Al Balcı, yönetim kurulu üyeleri kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıda Sakatlar Derneğine tahsis edilen bina hakkında bilgi verildi. Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ile yapılan görüşmeler sonrasında 112 komuta Merkezinin eski binası Engelsiz Yaşam Merkezi olması için planlandı. Engelsiz Yaşam Merkezi olarak tahsis edilen binanın eksiklikleri giderilerek engellilerin projelerini yapabileceği bir merkez olacak.

Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şubesi Kadın Kolları Başkanı Türkan Al Balcı, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde Tokat’ta bir yaşam merkezinin olması idi. Vali bey ve belediye başkanımız bize bu konuda destek verdi. Çok hızlı bir şekilde yer araştırmalarına başladık. Bizimde fikirlerimizi aldılar ve birkaç yer gezdik. 112 komuta merkezinin olduğu yer boşalacakmış, bizden de burasının yaşam merkezi olarak kullanmamız konusunda öneride bulundular. Bizde memnuniyetle karşıladık, yer olarak güzel bir yer. Aklımızdaki projeleri hayata geçireceğimiz bir yer” dedi.

112 Komuta Merkez binasının Engelsiz Yaşam Merkezi olarak tahsis edilmesi konusunda açıklama yapan Sakatlar Derneği Tokat Şube Başkanı Ali Aras, yönetim kurulu arkadaşlarımız ile bir toplantı yaptık. Tokat’ın engelsiz yaşam merkezine ihtiyaç duyduğunu hissettik. Bunun için bir takım toplantılar yaptık. Sayın valimiz ve belediye başkanımız da bu konuya sıcak baktılar ve bir komisyon oluşmasını ve yer tespiti yapılmasını istediler. Bizlerde bu komisyonda yer alarak bir toplantı gerçekleştirdik. Sayın valimiz çözüm üretmek için kiralık bir yer bile olabileceğini söyledi. 112 Komuta Merkezinin yerini boş olduğu tespit ettik. Bu konuyu valimiz ve belediye başkanımıza ilettik. Sayın valimiz belediye başkanımızla bir araya geldik. ‘Burası size uygunsa bizim için bir sorun yoktur. Eksikliklerini giderelim ve kısa zamanda da anlamlı bir açılış yapalım’ dediler. Ben kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.12.2019
Güncelleme Tarihi : 10.12.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar