Rektör Şahin, “Beynin sırları ve etkili düşünme yöntemleri” konulu konferans verdi

6.12.2019
585 kez Okunmuştur.

Program öncesi Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette her iki üniversite arasında yapılabilecek iş birlikleri, araştırma ve projelere dair fikir alışverişinde bulunuldu. Rektörümüz, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’a Tokat’ımıza ait ceviz sandık ve tablo takdim etti.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi konferans salonunda düzenlenen programa Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri Yener, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Kritik Analitik Düşünme ve Sosyal Gelişim Kulübü tarafından düzenlenen konferansta Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin, beyin hücrelerinin uyarıldığı müddetçe gelişeceğinin altını çizdi. Farklı düşünmenin beyin hücrelerine olumlu etkisi olduğunu belirten Rektörümüz Şahin, “Hücreler uyarıldığı müddetçe gelişir, sinir hücrelerini kullanmayı bıraktığımızda hücreler kendisini beklemeye alır, hala kullanamıyorsa kendisini imha eder ve ölür. Bir insan farklı düşündükçe, farklı eylem yaptıkça sinir hücreleri arasındaki bağ artar. Beynimizi iyi kullanıyorsak beyin hücrelerimiz gelişime devam eder aksi takdirde hücrelerin ölümü gerçekleşir ve ilerleyen zamanlarda beyin çökmeye başlar. Bunun için hayat tarzımızı değiştirmemiz gerekir. Örneğin yeni bir dil ya da başka bir yönde yazılan alfabe öğrenmek beynin gelişimi açısından son derece önemlidir. Beynimizi köreltmek veya keskinleştirmek bizim elimizde” dedi.

Konferans sonrası Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz tarafından Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin’e plaket, hediye ve çiçek takdiminde bulunuldu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.12.2019
Güncelleme Tarihi : 6.12.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar