DSP GENEL BAŞKAN ADAYI ALPAY’A YOĞUN İLGİ

4.12.2019
1624 kez Okunmuştur.

 Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı Gazeteci Hüseyin Alpay, 15 Aralık Pazar günü gerçekleşecek DSP Olağan Kurultayı öncesinde örgüt ziyaretlerine devam ediyor.

 Alpay bu ziyaretleri kapsamında son olarak Samsun’a gitti. Coşkulu bir partili topluluğu tarafından karşılanan DSP Genel Başkan Adayı Hüseyin Alpay burada yaptığı konuşmada, “Kimseyi ötekileştirmeden politika yapacağız. DSP küskünlerin değil, barış içerisinde ve bir arada yaşamayı kendine ilke edinen insanların partisi olacak.” dedi.

 

“DSP’DE BÜYÜK KUCAKLAŞMAYI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

 Partiden ihraç edilen ya da istifa etmek zorunda kalan herkese DSP’nin kapılarını sonuna kadar açacaklarını kaydeden Alpay, “Bu parti yeniden küllerinden doğacak ve bunu hep birlikte başaracağız. 15 Aralık Kurultayı değişimi gerçekleştirecek ve DSP, bütün kadrolarıyla birbirine saygı duyarak sevgi temelinde siyaset yaparak milletin gönlüne yine girecek. Buna yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 DSP Genel Başkan Adayı Gazeteci Hüseyin Alpay ayrıca, tüzükte yapacakları değişiklikle genel başkanların görev süresini en fazla iki dönemle sınırlayacaklarını ve partideki kadın kotasını yüzde 51’e çıkaracaklarını bildirdi. Alpay, göreve geldikleri ilk 3 yılın sonunda ise Türkiye’nin 81 ilinde parti binaları olacağını ve buralardan DSP bayraklarının sallanacağının sözünü verdi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 4.12.2019
Güncelleme Tarihi : 4.12.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar