Hayvan dostu Eker, kansere yenik düştü

2.12.2019
196 kez Okunmuştur.

Tokat’ta kendi arazisini çitlerle çevirerek 100’e yakın sahipsiz köpeğe 30 yıldır bakan Davut Köksal Eker (58), kansere yenik düştü.

Kent merkezinde yaşayan ve bekar olan Davut Köksal Eker, 30 yıl önce Yeniyurt Mahallesi`nde bulunan 2 dönümlük arazisinde birkaç köpek beslemeye başladı. Eker daha sonra sokakta bulunan başıboş hayvanları toplayarak çevresini tahtalarla ördüğü arazisinde onlarca köpeğe bakmaya devam etti. Ailesinden kalan arazide bulunan kavakları satarak yaklaşık 100`e yakın köpeğin yiyecek masraflarını karşılayan, köpeklerin bakımlarını yapan Davut Köksal Eker 3 ay önce pankreas kanserine yakalandı. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi`nde tedavi gören  Eker vefat etti. Davut Köksal Eker cenazesi öğle namazı sonrası Ali Paşa Camii`nde kılınan cenaze namazı sonrası Erenler Mezarlığına defin edildi. Cenaze namazına Eker`in yakınları,  hayvan severler ve vatandaşlar katıldı.

Davut Köksal Eker vefatından dolayı çok üzgün olduklarını söyleyen Leyla Çetin 3 aydır kanser tedavisi görüyordu. Rahatsızlığının son evresinde fark edildi. Herkes çaba gösterdi ama yetmedi maalesef. Hayvanların bakımı konusunda bir bilinmezlik yaşıyoruz bizde. Vali beyden umutluyuz. Bize verdiği sözler var. Yeni çıkacak kanundan umutluyuz. İnşallah güzel şeyler olur şeklinde konuştu.

Davut Köksal Eker`in kuzeni ise Ahmet Duran Eker ise Bahçemizde 70- 80 köpeğe, mahallemizde ise 70`e yakın kediye bakıyordu. Onlar amcamızın oğlunun baktığı köpekler idi. Bundan sonra artık sahiplendirilecekler isteyenlere çünkü köpeklerin bulunduğu arazi tamamen bize ait değil.  Diğer hissedarlar ise razı olmuyorlar dedi.

2016 yılında DHA`ya verdiği röportajda Davut Köksal Eker, köpeklere bakmanın bir tutu haline geldiğini söyleyerek şöyle konuşmuştu, Ondan sonra hayvanlardaki güzelliği gördükçe artık bir tutku haline geldi. Şu anda yavrularla birlikte 80 köpek var. Hayatımı bunlara adadım. Bundan sonra kalan ömrümüzü de Allah uzun ömür verdikçe bunlara bakacağım. Bunları dışarıdan topladım. Genellikle dışarıda atılan köpekler. Atıyorlar beğenmiyorlar, burada güzelleşiyorlar. Bunların dışarıda kalmasına kıyamıyorum. Buralar hem ağaçlıktı. Bütün kavakları sattım sattım bunlara yedirdim. Ayrıca hayırsever vatandaşlar ve belediye de yiyecek getirdi. Ama yeterli değil

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.12.2019
Güncelleme Tarihi : 2.12.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar