Huzur Toplantıları Devam Ediyor

2.12.2019
125 kez Okunmuştur.

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nun şehrin 42 mahallesinde gerçekleştirmek üzere başlattığı Huzur toplantıları devam ediyor.

İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nun başlatmış olduğu mahalle toplantıları kapsamında emniyet teşkilatı Yeşilırmak mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle Muhtarı İrfan Koç’un da hazır bulunduğu huzur toplantısı Doğa Kız Öğrenci Pansiyonunda Emniyet Şube müdürlerinin de katılımıyla gerçekleşti.

İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu mahalle sakinlerinin şikayetlerini dinlerken talepleri değerlendirerek birimlerine gereken talimatları verdi. Öte yandan tüm huzur toplantılarında olduğu gibi burada da mahalle sakinlerini 3 önemli konuda uyardı. Bunlardan birincisi telefonla dolandırıcılık, ikincisi hırsızlık olaylarına karşı önleyici tedbirler, diğer ise düğün veya açık hava eğlencelerinde havaya silahla ateş açılmaması yönünde oldu. Tokat’ın sakin ve huzurlu bir şehir olduğunu her toplantıda vurgulayan Topaloğlu var olan butamın bozulmaması için tüm ekibiyle çalıştıklarını söyledi. Mahalledeki alkollü eğlence mekanlarının taşınması talebi toplantıda Topaloğlu’na iletildi. Mekanların ruhsatlı olduğunu hatırlatan Topaloğlu, Emniyet olarak sıkı denetim yaptıklarını söyledi. Topaloğlu, drift atanlara şehrin huzurunu bozmaya çalışanlara sıfır toleranslı olduklarını vurguladı.

Öte yandan Yeşilırmak Mahallesinin en çok şikayet gelen mahalle olduğunu buna rağmen olay sayısına bakıldığında iyi durumda olduğunu ekiplerin özellikle bu mahallede daha sıkı kontroller yaptığını söyledi. Mahalle Muhtarı İrfan Koç, özellikle trafik sıkışıklığına yol açan bazı konularda fotoğraflı olarak bazı bilgiler verdi. Çeçenistan caddesi 1. Sokağın tek yönlü olması için belediyeye dilekçe verdiklerini söyledi. Trafik komisyonunda konunun görüşüldüğünü belirten Topaloğlu, Tokat’ta trafik sorununun fazlalığına dikkat çekerek şehirde kişi başına neredeyse 2 araç düştüğünü ve araç yoğunluğunun etkilerini anlattı. Çeçenistan caddesinde iki sokak arası mesafenin neredeyse 20 metre olduğunu söyleyen bir esnaf her iki sokağın da çift yön olduğunu birinin gidiş birinin dönüş olarak düzenlenebileceğini söyledi. Emniyet Müdürü bu talebi değerlendireceklerini söyledi. Bu tek yön çift yön uygulamasının şehre yayılabileceğini ifade etti.

Halil Rıfat Paşa İlkokul girişi kavşağında okul giriş çıkış saatlerinde velilerden dolayı araç yoğunluğuna tedbir alınması istendi. Okul çevresinde akşamları alkol alındığı şikayetine karşı hemen akşam itibariyle mahalle bekçilerine talimat vererek okul bahçesinin kontrol edileceğini söyledi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.12.2019
Güncelleme Tarihi : 2.12.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar