TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tokat Tanıtım Günleri`ne katıldı

TBMM Başkanı Şentop’tan Tokat standına ziyaret

30.11.2019
393 kez Okunmuştur.

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile Tokat standını gezdi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Yenikapı Etkinlik Alanı`ndaki Tokat Tanıtım Günleri`ne katıldı. Şentop`u etkinlik alanı girişinde AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve beraberindekiler karşıladı. Kendisini karşılayanlarla tokalaşarak sohbet eden Şentop, Çanakkale Savaşı`na katılan Tokatlıları temsilen üniforma giyen kişilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Şentop, daha sonra Tokat yöresinin ve ürünlerinin tanıtıldığı kültür çadırında stantları gezerken, yöresel ikramların tadına baktı.  Tokat Belediyesi standında kendisine verilen geleneksel el baskılı atkıyı boynuna takan Şentop`a, Tokatspforması ile çeşitli hediyeler takdim edildi. Şentop, Tokat`a özgü omuz halayı ile yöresel halk oyunları gösterilerini de alkışla tempo tutarak izledi.

TBMM Başkanı Şentop, alandan ayrılırken basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, Tokat`ın İstanbul`a geldiğini belirterek, İstanbulluları Tokat günlerini ziyaret etmeye davet etti.

Tanıtım günlerine gelecek vatandaşların Tokat`la ilgili bilgi edinmenin yanı sıra kentin lezzetlerini tatma imkanı da bulacağını anlatan Şentop, Tokat`ı daha yakından tanımak isteyenlere İnşallah programlarına alıp Tokat`ı da ziyaret ederler. dedi.

Tokat`ın kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu dile getiren Şentop, Tokat`a gönül dolusu selamlar. Tokat`ın ayrı bir yeri var benim için. Pek çok dostlarım var, hocalarım var. Tokat`tan tanıdığım, hayatımı etkileyen insanlar var. Bu bakımdan Tokat`a karşı ayrı bir muhabbetim var. Çok selamlar Tokatlılara. ifadelerini kullandı.

 TBMM Başkanı Şentop’tan Tokat’a ziyaret sözü

Yenikapı Etkinlik Alanı`ndaki Tokat Tanıtım Günleri`ne katılan ve Tokat’ın yöresel ürünlerini gezerek yöresel lezzetlerini tadan Şentop, en kısa zamanda Tokat`ı ziyaret edeceğini söyledi.

 Tokat Belediye Başkanı Eroğlu, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek hediye taktim etti.

Başkan Eroğlu, “İstanbul Yenikapı’da bugün TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop hocamızı ağırladık. Türkiye’nin Saklı kalmış cennet köşelerinden Tokat’ımızı ülke ve dünyaya tanıtmanın fırsatını bulduk. ?Bizler “Tek Yürek” olduktan sonra Tokat için yapılacak daha çok işimiz var.” Dedi.

Perşembe günü başlayan Tokat Tanıtım Günleri`nin yarın sona ereceği belirtildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 30.11.2019
Güncelleme Tarihi : 30.11.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar