Hüseyin Akbaş Güreş Turnuvası,  başladı

25.11.2019
122 kez Okunmuştur.

7 ülkeden 118 sporcunun katılımı ile düzenlenen 10. Uluslararası Hüseyin Akbaş Güreş Turnuvası Tokat’ta başladı.

 Hüseyin Akbaş SpSalonu`nda Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Dağıstan, İnguşetya, Ukrayna ve Bulgaristan`dan güreşçilerin katılımıyla düzenlenen turnuva saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı. Merhum güreşçi Hüseyin Akbaş anısına düzenlenen Uluslararası Hüseyin Akbaş Güreş Turnuvası`na güreşseverler ilgi gösterdi. Seremoni törenin ardından güreşçiler sıkletlerinde madalya için mindere çıktı.

Tokat ASKF Başkanı Sezai Işkın, Hüseyin Akbaş`ın adına yakışır bir turnuva yapılması adına çalışma yaptıklarını söyleyerek, Hüseyin Akbaş efsane bir güreşçi, Dünya, olimpiyat ve Avrupa şampiyonlukları kazanmış. Halen rekorları egale edilemedi. Kendimize ekol olarak aldığımız bir büyüğümüzü onure etmek için mülki amirlerimizle elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz dedi

Hüseyin Akbaş hayatından görmediği vefayı öldükten sonra görüyor

Efsane güreşçi Akbaş`ın kızı Semra Akbaş,  Hüseyin Akbaş hayatından görmediği vefayı öldükten sonra görüyor. Bundan çocukları, ailesi olarak mutluyuz. Ailesi olarak düşündüğümüz bir Hüseyin Akbaş turnuvasının yanında Yaşar Doğru turnuvasına doğru yol almasıdır diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 25.11.2019
Güncelleme Tarihi : 25.11.2019
SPOR
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar