Vali Balcı, Mevlid-i Nebi Haftası Programına Katıldı

12.11.2019
133 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, İl Müftülüğü tarafından düzenlenen “Peygamberimiz ve Aile” temalı Mevlid-i Nebi Haftası programına katıldı.

Tokat’ta bir otelin konferans salonunda düzenlenen program İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan sinevizyon sunuldu.

İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili’nin ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Peygamberimizin güzel ahlakının Kur’an ahlakı olduğunu ve onunla aileyi korumak gerektiğini ifade etti. Vali Dr. Ozan Balcı, “Aile insanların sığındığı bir yer, kendini güvende hissettiği, yarınlarından, geleceğinden emin olduğu bir yer. Aileyi dış etkilerden, faktörlerden korumak lazım. Peygamber Efendimizin güzel ahlakıyla korunmak lazım.  Peygamber Efendimizin güzel ahlakını içselleştirmek, yaşam tarzı haline getirmek lazım.” dedi.

Toplumun temelinin aile olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Aile bizim için çok kıymetli. Mutluluğumuzun, devlet ve millet olarak birbirimizi sevmemizin, daha iyi ve güçlü hissetmemizin temeli ailedir.  Aile adalet, merhamet, fedakarlık ve sabırla bakılması, korunması gereken kıymetli bir değerdir.” dedi.

 

Bu coğrafyada ezanımızın susmaması, bayrağımızın inmemesi, hür ve bağımsız bir şekilde yaşamamız için devletimizin ve milletimizin devam etmesi gerektiğini, devlet ve milletin de aileden oluştuğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletin gerçek sahibi milletimizdir. Milletin ana çekirdeği aileyi, gözümüz gibi korumamız lazım. Ama korumak yetmez, değer vermemiz lazım. Biz böylece bu coğrafyada birbirimizi severek, kucaklaşarak, sevgi ve saygıyla var olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Tokat İl Müftülüğü tarafından Aile Okulu projesinin çok güzel yürütüldüğünü kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı,  “Müftülüğümüz Aile Okulu çalışması başlattı.  20 bin aileye eğitim verilecek. İl Müftülüğümüz tüm personeli ile projeyi çok güzel bir şekilde yürütüyor.  Ben onlara destek veriyorum, destek vermeye devam edeceğim.” diye konuştu.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Konuşmalardan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferansını verdi.

 

Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, protokol mensupları ve çok sayıda davetli katıldı. 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.11.2019
Güncelleme Tarihi : 12.11.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar