Barış Pınarı Harekatı gazisi yaşadıklarını anlattı

12.11.2019
219 kez Okunmuştur.

Barış Pınarı Harekâtında öncü birliklerle bölgeye ilk giden ve Tel El-Esafer şehrinde havan topu atışıyla sırtından yaralanarak baba ocağına dönen Jandarma Uzman Çavuş Zülfikar Sönmez, yaşadıklarını anlattı.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Barış Pınarı Harekâtı`nda yaralanan Zülfikar Sönmez`i evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zülfikar Sönmez, Barış Pınarı Harekatı`nda meydana gelen çatışmada, havan topu ile yaralandığı anları anlattı. 

Sönmez, Bölgeye ilk giden birlik bizdik. Çekilecekleri saati beklemeye başladık. ABD`nin vermiş olduğu gelişmiş silahlar ellerinde mevcut. Benim kullandığım araç normalde patlamaya dayanıklı ancak kullandıkları havan topları güçlü olduğu için yaralandık. Bizleri ise yine bir Tokatlı hemşehrimiz kurtardı o bölgeden. 60 kişilik grubumuzun 17`si Tokatlı idi. Çatışmada diğer arkadaşlarımız aracın altına girdiler, siper alamadık ve yağmur gibi yağan mermiler ve havan topları ile yaralandık. Bizi asla yıkamazlar. İyileşmeyi bekliyorum. 10-15 günlük tedavim tamamlansın en kısa sürede tekrar o bölgeye dönüş yapacağım. Bizler bölgeye gitmeden önce İHA`lar kontrol ediyve güvenli bir şekilde ilerliyoruz. Hamdolsun birçok bölgeyi temizledik. Devletimiz çok büyük, her işin üstesinden geliyoruz. Devletimizin imkânları, milletimizin duası, analarımızın duası yetiybize. Bizada bunu hissediyoruz, Allah devletimize zeval vermesin dedi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise Allah sizlerden, Mehmetçiğimizden ve tüm güvenlik güçlerinden razı olsun. Biz burada böyle rahat bir şekilde yaşıyorsak bunu sizlere borçluyuz. Sizlerinadaki can siperane mücadeleniz sayesinde bizler rahatça yaşıyoruz. Türkiyemiz çok güçlü, devletimiz her türlü imkâna sahip. Milletimiz her daim sizlere dua ediyor. Bizler Türkiye olarak artık kendi silahımızı, donanımımızı, yazılımımızı üretiyoruz. Hepsi üzerimize geliyama hamd olsun liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu sayesinde dünyaya meydan okuyoruz. Zülfikar kardeşimizin bir an evvel sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz. Terör koridorunu yok ederek, barış ve huzuru tesis etmek için görev yapan tüm Mehmetçiklerimiz için dua ediyoruz. Zülfikar Sönmez kardeşimiz başta olmak tüm tedavisi süren gazilerimize acil şifalar diliyorum. Büyük Türk Milleti olarak gazilerimize ve şehitlerimize minnettarız diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.11.2019
Güncelleme Tarihi : 12.11.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar