Turhal’da Kurum Amirleri ile Köy ve Mahalle Muhtarlarına Afet Bilinci Eğitimi Verildi

8.11.2019
157 kez Okunmuştur.

Kasım ayı muhtarlar toplantısında Turhal’daki kurum amirleri ile köy ve mahalle muhtarlarına Afet Bilinci Eğitimi verildi.

Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda Kaymakam Ali Gökay, başkanlığında yapılan Kasım ayı muhtarlar toplantısında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Planlama ve Zarar Azaltma Şube Müdürü Abdullah Sarıçiçek tarafından Afet Bilinci Eğitimi ile Afet ve Acil Durum Müdahale Planı konularında eğitim verildi.

Toplantıda daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Turhal Şefi Tuğrul Ersoy ise kara avcılığı konulu bir sunum yaptı.

Toplantının son bölümünde konuşan Kaymakam Ali Gökay ise Afet bilincinin önemine değindi. Gökay,  konuşmasına şöyle devam etti. ”Afetlere hazırlık konusu çok önemlidir. İstanbul depremi ile Türkiye’de afetlere hazırlık konusundaki farkındalık daha da arttı. Türkiye genelinde afetlere hazırlıkla ilgili eğitimler ve çalıştaylara daha bir ağırlık verildi.

Afet, aslında hiç unutmamamız gereken bir gerçek. Afetlerin öncesinde, afet sırasında ve afetlerin sonrasında yapılacak işlerle ilgili bilgili ve hazırlıklı olmamız bir zorunluluktur. Biz de bugün bu toplantımızda afetler konusunda alanında uzman yetkilimizin tecrübelerinden ve bilgi birikimlerinden faydalandık.” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.11.2019
Güncelleme Tarihi : 8.11.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar