Müzik Tokat ve Resim Tokat Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

8.11.2019
144 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, resim ve müzik öğretmenleri ile bir araya geldiği toplantıda Müzik Tokat ve Resim Tokat ile her öğrencinin bir sanat dalı ile uğraşmasının ya da sanat sever olmasının amaçlandığını söyledi. 

Vali Dr. Ozan Balcı, Eğitim Tokat çatısı altında “Okullar Sanatla Renkleniyor” projesi kapsamında yürütülen Müzik Tokat ve Resim Tokat projelerinin tanıtım toplantısına katılarak, müzik ve resim öğretmenleri ile bir araya geldi.

Gaziosmanpaşa Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin konuşmasının ardından Müzik Tokat Koordinatörü Dursun Dalkılıç ile Resim Tokat Koordinatörü Atilla Avşar proje çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Bilginin taşıyıcısı, Türkiye’yi geleceğe hazırlayan,  memleketin, milletin yüz akı insanlar olarak nitelediği öğretmenleri çok sevdiğini ve önemsediğini söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı,  idarecilerin görevlerinin öğretmenlerin önünü açmak, onları cesaretlendirmek ve yüreklendirmek olduğunu kaydetti.

Bilginin Emrindeyiz

Vali Dr. Ozan Balcı,”Biz eğitimin, bilginin emrindeyiz. Gelecek kuşakları yetiştiren öğretmenlerin işlerini kolaylaştırmamız lazım. Tokat’ta çok güzel şeyler oluyor. Özellikle eğitim camiası çok güzel işler yapıyor. Bizim onları cesaretlendirmemiz ile daha güzel ve kaliteli işler de yapacaklarına inanıyorum.” dedi. 

Mimari, heykeltıraş, edebiyat, müzik ve resim olmak üzere beş sanat dalının sadece hoşça vakit geçirmek için değil, milletlerin kültürünü, ruhunutaya koyduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Müzik ve resim, esasında nitelikli bilgi üreten bir alan. Bunlar olmadan nitelikli bilgi üretilemez. Nitelikli bilginin olmadığı yerde nitelikli kültür de olmaz. Bilim ve teknoloji de nitelikli kültür ile üretilir.”  dedi.

Müzik Tokat ve Resim Tokat ile her öğrencinin ya bir sanat dalı uğraşması, ya da  bir sanatsever, sanatçı dostu olmasının amaçlandığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bunu öğrencilere anlatmamız, öğretmemiz lazım. Bunu öğretmenlerimizle yapmamız lazım. Biz sizleri destekleyip, yüreklendirip,  ihtiyaçlarınızı karşılayacağız, sizler de öğrencilerimizi ya sanatçı dostu yapacaksınız, ya da sanatın bir dalı ile uğraşmalarını sağlayacaksınız.” diye konuştu.

Öğrencilerimizin akademik başarılarını güzel sanatlarla taçlandıracağız

Öğrencilere müzik, resim, spve kitap okuma alışkanlığının kazandırılması gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, güzel sanatların toplumu daha iyi yerlere götürdüğünü söyledi. Güzel sanatların toplumdaki birlik ve beraberlik duygusunun, kaynaşmasının daha da artmasına katkı sağlayan işler olduğunu ve bu yüzden de çok önemsediğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Türkülerin birleştirici özelliği var. Milleti millet yapar unsurlar. Bir türkü çalar doğulusu, batılısı, fakiri zengini,  kadını erkeği aynı duyguları paylaşır. Çok etkili bir tablo veya bir fotoğraf bazen bir işadamının, işkadının, devlet adamının yapamadığını yapar.

Toplumdaki iyilik, güzellik, estetik adına güzel sanatların yayılması lazım. Güzel sanatlar dünyada da büyük ses getirir. Ülkenin aklını, zekasını, kültürünü temsil eder.” şeklinde konuştu. 

Özgüven kazanmanın en güzel yolunun güzel sanatlarla ilgilenmek olduğuna dikkat çekerek, öğrencilerin akademik başarılarının resim ve müzik ile taçlandırılacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, her okulda resim ve müzik odaları açılacağını, öğretmenlere gereken malzeme, materyal desteği verileceğini söyledi. Müzik ve resim öğretmenlerinin tam destekçisi olduğunun altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Sizlere inanıyorum, güveniyorum. Bizler sizleri yüreklendirip, cesaretlendirip, destek olursak, sizlerin başaramayacağı iş yoktur. Hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, resim ve müzik öğretmenleri katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.11.2019
Güncelleme Tarihi : 8.11.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar