Vali Balcı; “Sahipsiz Hayvanlar Sahipsiz Kalmayacak”

7.11.2019
188 kez Okunmuştur.

Tokat Valiliği öncülüğünde Tokat Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Tokat Baro Başkanlığı, Tokat Veterinerler Hekimleri Odası ve Tokat Sigorta Acenteleri Derneği iş birliği ile trafik kazalarında yaralanan hayvanların tedavi giderlerinin karşılanması konulu program düzenlendi.

Programda, trafik kazalarında yaralanan hayvanların tedavi giderlerinin araç sigortası tarafından karşılandığı bilgisinin üzerinde duruldu. Konu hakkında vatandaşlara ve şoförlere bilgiler verildi.

Toplantıda hayvanların karıştığı trafik kazaları sonrasında yapılması gerekenleri Trafik Denetleme Şube Müdürü Yüksel Bozkurt sunum yaparak anlattı. Bozkurt, araç sigortalarının başı boş hayvanların tedavi masraflarını üstlendiklerini, sahipli hayvanlar için bu düzenlemenin geçerli olmadığının da altını çizdi.

Tokat Sigorta Acenteleri Derneği adına sunumunu gerçekleştiren Ahmet Oğuzhan Yanık ise hayvana çarpmalı trafik kazalarına karışan araç sürücülerinin sigorta hizmetlerinden nasıl faydalanabileceklerini yaptığı sunumla anlattı.

Kazaya uğrayan hayvanlara yapılacak tıbbi müdahaleler konusunda ise Tokat Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı bilgilendirmelerde bulundu.

Hayvan hakları ve hayvanların karıştığı trafik kazalarındaki yasal durumları ve süreçleri anlatan Avukat Hadiye Ardahanlı da Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvan Hakları hakkında konuşma yaptı.

TOKAT’A HAYVAN HASTANESİ VE HAYVAN AMBULANSI

Toplantıda son olarak Vali Dr. Ozan Balcı söz aldı.

Vali Balcı, Tokat’ın hayvan dostu bir şehir olduğunu ifade ederek şunları söyledi; “Biz hayvanlara dostuz. Tokat da hayvan dostu bir şehir ve burası yardım edenlerin şehri. Tokat hayırsever insanlarla dolu. Burada biz kesinlikle hayvanlarla dostuz. Hayvanları korumak, onlara sahip çıkmak bizim görevimizdir. Hepimiz hayvanları çok önemsiyoruz. Bildiğiniz gibi Belediye Başkanımız çok güzel bir barınak kurdu. Biz de onu geliştireceğiz, kalitesini artıracağız. Bunu hep beraber yapacağız. Bu hepimizin meselesi. Diğer yandan bir hayvan hastanesi kurulması için çalışacağız. rektörümüzle görüşeceğiz. Bunun için destek verip, çaba göstereceğiz. Ayrıca bir tane de hayvan ambulansı kiralayacağız. Zarar gören, kaza geçiren hayvanlarımızın tedavileri için de Özel İdare bütçesine para ayırıyoruz. Ayrıca bu konuda çocuklarımızı bilgilendirmek, bilinçlendirmek için eğitim faaliyetleri düzenleyeceğiz. Yani artık sahipsiz hayvanlar sahipsiz kalmayacak. Onlar için el birliği ile çalışacağız. Doğa, insan ve hayvan dostu olan Tokat’ta bu konuda da güzel işler başaracağız inşallah”

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 7.11.2019
Güncelleme Tarihi : 7.11.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar