Disleksiye Genel Bakış paneli gerçekleştirildi

4.11.2019
995 kez Okunmuştur.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ve Disleksi Ve Hiperaktive Derneği işbirliği ile Disleksiye Genel Bakış isimli panel düzenlendi.

TOGÜ Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ve Disleksi Ve Hiperaktive Derneği işbirliği ile Tokat Dedeman Otelde Disleksiye Genel Bakış isimli panel gerçekleştirildi. Panelde Disleksi hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Dr. Öğr. Üyesi Sertan Talas Disleksiye Genel Bakışı, Uzm. Dr. Önder Küçük Psikiyatrik Bakışla Özel Öğrenme Güçlüğünü, Dr. Öğr. Üyesi Şefika Erdem Özel Öğrenme Güçlüğü olan çocuklara Yönelik Aile Tutumlarını, Özel Eğitim Öğretmeni Nilgün Bıçak ise Bir Tanılama Aracı Olarak TILLS’ı anlattı. Öğleden sonraki programda ise, Disleksi Olan Çocuklarda Okuma Becerilerinin Desteklenmesi konusunu Doç. Dr. Macid Ayhan Melekoğlu, Öğrenme Güçlüğü Olan Çocuklarda Dil ve Konuşma Bozukluğunu da Dil ve Konuşma Terapisti Gülşen Işık anlattı. Gerçekleştirilen panele TOGÜ Rektörü Bünyamin Şahin, Disleksi Ve Hiperaktive olan bireyler aileleri, öğretim görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşma yapan Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Bünyamin Şahin, Disleksi sebebi ile okuyamayan ve eğitimlerinde eksiklik gösteren hatta sosyal olarak sorunlar yaşayan çocuklarımızın da vebali ve sorumluluğu hepimizin üzerinde. Ama tüm bunlara rağmen bugün disleksi haftası sebebi ile bir farkındalık oluşturarak burada olduğu gibi, toplumda bir çok insanın bizlerle birlikte, bize destek vermek üzere, bu farkındalığı oluşturmak için bir araya gelmemiz de bizim için iyi bir kazançtır diye düşünüyorum. Bu sebeple ailelerimize sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 4.11.2019
Güncelleme Tarihi : 4.11.2019
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar