Yazar ve Osmanlı Tarihçisi Dursun Gürlek’ten üniversite öğrencilerine söyleşi

1.11.2019
548 kez Okunmuştur.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Tarih Kulübü tarafından “Tarih ve Kültür Sohbetleri” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Taşlıçiftlik Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleşen söyleşiye Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Dekanlarımız, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Yazar ve Osmanlı Tarihçisi Dursun Gürlek gerçekleştirdiği söyleşide öğrencilere, “ Büyük adam olmak istiyorsanız, büyük adamları seveceksiniz. Anadilimizi, güzel Türkçemizi güzel konuşacağız. Allah diyki” Kulum beni nasıl düşünürse bende onu öyle düşünürüm.” Güzel düşünelim ki güzellikler bulalım.” dedi. Söyleşide, Yazar Gürlek, Necip Fazıl Kısakürek ve Cemil Meriç ile olan anılarını, yaşadıklarını, hayat tecrübelerini dinleyicilerle paylaştı.

Söyleşi sonrasında Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Yazar ve Osmanlı Tarihçisi Dursun Gürlek’e teşekkür belgesi ve hediye takdiminde bulundu. Hediye takdimi sonrasında, Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin yaptığı konuşmada, “Hocamızla yaptığımız görüşme sonrasında siz değerli öğrencilerimizin kendilerini daha iyi geliştirilebilmeleri için ikinci dönemden itibaren hocamız seçmeli derslere girecek. Ayda bir defa kendisinin de uygun gördüğü zamanlarda bilgi ve birikimlerini siz değerli öğrencilerimizle paylaşacaktır. Bizi kırmadığı için kendisine teşekkür ediyorum. “dedi.

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 1.11.2019
Güncelleme Tarihi : 1.11.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar