Aile Okulu Dersleri Başladı

19.10.2019
160 kez Okunmuştur.

Erbaa Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından düzenlenen ‘‘Aile Okulu Dersleri’’ başladı.

Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından gerçekleştirilen ‘‘Aile Okulu Dersleri’’ projesinde, aile hayatında mutluluğu artırma, sağlam evlilikler kurulması ve evleneceklere rehberlik edinilmesi amaçlanmakta, ailenin milli, manevi ve toplumsal önemini, evlenme planı olan, aile kurmayı düşünen katılımcılara anlatıp gelecekte doğabilecek sorunlara engel olma, evlilikte iletişim konusunda bilinci artırma, aile yönetimi ve eş uyumu konusunda bilgilendirme gibi konular yer almaktadır.

Bu kapsamda Erbaa Müftülüğü konferans salonunda 16.10.2019 tarihinde ilki gerçekleştirilen Aile Okulu Derslerinin ilk konuşmacısı il müftümüz Ömer Faruk Bilgili oldu.

Kur’an- Kerim tilavetiyle başlayan programda ilçe müftümüz Muhammet Kara Aile Okulu Dersleri programının açılış konuşmasını yaptı ve katılımcılara proje ile ilgili bilgiler verdi, İlçe müftümüz ilgileri nedeniyle katılımcılara teşekkür etti.

İl müftümüz Ömer Faruk Bilgili ‘’Kur’an ve sünnet perspektifinde aile’’ konulu ilk derste; ailede annenin önemi, çocuklara davranma hususunda aile bireylerinin davranış şekillerini, aileyi, nesli, aklı korumanın yollarını ayetler ve hadisler ışığında anlattı. İl müftüsü konuşmasında aile olmanın başlangıcında iman ve nikâh kavramının öneminden bahsederek, Peygamber efendimiz(s.a.s.)’in aile fertlerinin ve ashabının aile yaşantısından örnekler verdi ve katılımcılara teşekkür etti.

 

Erbaa Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından düzenlenen ve tüm bayanların katılabildiği ‘‘Aile Okulu Dersleri’’ çeşitli konu ve konuşmacılarla her Çarşamba günü 13.30’da müftülük konferans salonunda devam edecek.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.10.2019
Güncelleme Tarihi : 19.10.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar