Mahalleler arası futbol turnuvası

19.10.2019
410 kez Okunmuştur.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 42 mahalle arasında düzenlenecek olan futbol maçı turnuvası tanıtımı ve kura çekimi yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında il merkezinde bulunan 42 mahalle arasında “MAHALLE MAÇI TOKAT2019” isimli turnuva düzenlendi. Düzenlenen turnuvada 9-13 yaş grubu 420 çocuk 42 takım karşılaşacak.

Proje hakkında açıklama yapan Tokat İl Emniyet Müdür Yardımcısı Musa Bozkurt, “Mahalle Maçı Tokat 2019” Projesi Tokat Valiliğimiz koordinesinde paydaş kurumlar ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından yürütülen bir ÇOGEP (Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Programı) projesidir. Bu proje İçişleri Bakanlığımız tarafından 15.08.2019 tarihinde İlimizde uygulanması uygun görülmüştür. Projenin maliyeti 50.000 Türk Lirasıdır. Bu projeye Tokat Valiliğimiz başta olmak üzere Tokat Belediyemiz, Gençlik ve Spİl Müdürlüğümüz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Sağlık Müdürlüğümüz, Tokat İl Merkezinde bulunan mahallelerimizin muhtarları ve İl Merkezinde bulunan 25 okulumuz 42 mahalleyi temsil ederek destek vermiştir. Bu proje ile 09-13 yaş grubunda 420 çocuğumuza ulaşılmış, müsabakalarda oynayacak çocuklarımızın hepsine formaları, şortları, tozlukları, halı saha ayakkabıları alınmış, Tokat Merkezde bulunan 42 mahallemizi temsilen 42 Mahalle Takımı oluşturulmuştur. Biz bu projeyi yaparken, cep telefonunun olmadığı, bilgisayarların olmadığı, internetin henüz icat edilmediği yıllarda biz büyükler çocukken nasıl eğleniyorduk, hangi oyunları oynuyorduk, vaktimizi nasıl geçiriyorduk,  bütün bunları çocuklarımıza göstermeyi amaçladık. “Mahalle Maçı TOKAT 2019” Projemizde düzenlenen turnuva da birinci olmak ne kadar önemliyse,  geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, eski günlerde olduğu gibi paylaşmayı, sevgiyi, saygıyı ve hoş görüyü, mahallenin çocuğu, delikanlısı, bir maçı kaybetse bile hayatlarında nasıl kazançlı durumda olunur, ailesini, ülkesini, bayrağını, devletini sevmeyi ve komşusu açken tok yatmamayı öğrenmeleri de en az onun kadar önemlidir. Biz bu projenin uygulanması süreci içerisinde bütün paydaşlarımızın bu konuya özellikle hassasiyet göstermelerini istiyoruz. Çünkü spdostluk ve kardeşliktir” dedi.

“MAHALLE MAÇI TOKAT 2019” Projesi Turnuva Kuralları:

a)Proje kapsamında yer alacak mahallelerin takımları 9-13 yaş grubundaki çocuklardan 7 takım oyuncusu 3 yedek oyuncusu olmak üzere toplam 10 kişiden oluşacaktır.

b)Müsabakalar ilk devre 20 dakika ikinci devre 20 dakika olmak üzere toplam 40 dakika üzerinden yapılacaktır. Takımlar devre arası 10 dakika boyunca dinlenecektir.

c)Takımlar yedek kulübesindeki bütün oyuncularını bir defa değiştirebileceklerdir. Değişen oyuncu tekrar oyuna giremeyecektir.

d)Proje dahilinde toplam 42 mahalle olduğundan yapılacak kura çekilişlerinden sonra 1. Grup(SpDostluktur Grubu) 22 mahalle takımından, 2.Grup(SpKardeşliktir Grubu) 20 mahalle takımından oluşacaktır. Yapılacak müsabakalar eleme usulüne göre yapılacaktır. Müsabakanın berabere bitmesi durumlarında uzatmalara gidilip ilk golü atan takım galip olacaktır. Eleme müsabakaları sonrasında 1. Gruptan(SpDostluktur Grubu)  müsabakalarını kazanan 11 mahalle takımı ile müsabakayı kaybedip ancak averajı en iyi olan 1 mahalle takımı (Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda en çok gol atan takım, Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda atılan ve yenen gol sayısının aynı olması durumunda çekilecek kura neticesinde kazanan takım) olmak üzere 12 mahalle takımı, 2. Gruptan(SpKardeşliktir Grubu)  müsabakalarını kazanan 10 mahalle takımı olmak üzere toplam 22 mahalle takımı bir üst müsabakalara katılmaya hak kazanacaktır.

e)Birinci grup müsabakalar sonrasında kalacak 22 mahalle takımı yapılacak kura çekilişlerinden sonra 1. Grup(SpDostluktur Grubu)   12 mahalle takımından, 2. Grup(SpKardeşliktir Grubu) 10 mahalle takımından oluşacaktır. Yapılacak müsabakalar eleme usulüne göre yapılacaktır. Müsabakanın berabere bitmesi durumlarında uzatmalara gidilip ilk golü atan takım galip olacaktır. Eleme müsabakaları sonrasında 1.Gruptan(SpDostluktur Grubu) müsabakalarını kazanan 6 mahalle takımı ile müsabakayı kaybedip ancak averajı en iyi olan 1 mahalle takımı (Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda en çok gol atan takım, Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda atılan ve yenen gol sayısının aynı olması durumunda çekilecek kura neticesinde kazanan takım) olmak üzere 7 mahalle takımı, 2. Gruptan (SpKardeşliktir Grubu) müsabakalarını kazanan 5 mahalle takımı olmak üzere toplam 12 mahalle takımı bir üst müsabakalara katılacaktır.

f)İkinci grup müsabakalar sonrasında kalacak 12 mahalle takımı yapılacak kura çekilişlerinden sonra 1. Grup(SpDostluktur Grubu)  6 mahalle takımından, 2. Grup(SpKardeşliktir Grubu) 6 mahalle takımından oluşacaktır. Yapılacak müsabakalar eleme usulüne göre yapılacaktır. Müsabakanın berabere bitmesi durumlarında uzatmalara gidilip ilk golü atan takım galip olacaktır. Eleme müsabakaları sonrasında 1. Gruptan(SpDostluktur Grubu)   müsabakalarını kazanan 3 mahalle takımı ile müsabakayı kaybedip ancak averajı en iyi olan 1 mahalle takımı(Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda en çok gol atan takım, Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda atılan ve yenen gol sayısının aynı olması durumunda çekilecek kura neticesinde kazanan takım) olmak üzere 4 mahalle takımı, 2. Gruptan(SpKardeşliktir Grubu) müsabakalarını kazanan 3 mahalle takımı ile müsabakayı kaybedip ancak averajı en iyi olan 1 mahalle takımı (Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda en çok gol atan takım, Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda atılan ve yenen gol sayısının aynı olması durumunda çekilecek kura neticesinde kazanan takım) olmak üzere toplam 8 mahalle takımı çeyrek final müsabakalarına katılmaya hak kazanacaktır.

g)Çeyrek final müsabakalarına 8 mahalle takımı katılacaktır. Yapılacak kura çekiminden sonra eşleşen mahalle takımlarından müsabakalarını kazanan 4 mahalle takımı yarı final müsabakalarını oynamaya hak kazanacaktır.

 h)Yarı final müsabakalarına 4 mahalle takımı katılacaktır. Yapılacak kura çekiminden sonra eşleşen mahalle takımlarından müsabakalarını kazanan 2 mahalle takımı final müsabakasını, müsabakalarını kaybeden 2 mahalle takımı ise üçüncülük müsabakalarını oynamaya hak kazanacaktır.

ı)Müsabakalar neticesinde birinci, ikinci ve üçüncü dereceye girecek mahalle muhtarlıkları ve oyuncular plaket, madalya, kupa vb. hediyeler ile ödüllendirilecektir.

i)Müsabakalar esnasında seyirci olarak bulunan kişiler tarafından sporun dostluk, kardeşlik olduğunu belirten en güzel, anlamlı ve özgün pankartların seçilmesi ve bu alanda dereceye giren birinci, ikinci ve üçüncü pankartlar da ödüllendirilecektir.

“MAHALLE MAÇI TOKAT 2019” Müsabaka Kuralları:

1)Müsabakaların minyatür kalelerde oynanması durumunda penaltı boş kaleye ters şekilde topukla yapılacaktır.

2)Üç korner atışı bir penaltı atışı olarak değerlendirilecek, penaltı atışları kalecinin kale çizgisinden itibaren sayacağı üç adım mesafeden yapılacaktır.

3)Serbest vuruşlarda baraj mesafesi, serbest vuruş kullanacak olan kişinin kocaman üç adım atmasıyla belirlenecektir.

4)Kalecinin topu üç kere sektirmesi durumunda rakip oyuncu açılmak durumunda kalacaktır.

5)Topa pis burun vurmak yasaktır. Bu durumda topun vurulduğu noktadan diğer takım serbest vuruş ile müsabakayı başlatacaktır.

6)Müsabakaya başlayan takım karşılıklı iki takım oyuncusunun birbirlerine doğru adım atması neticesinde kazanan oyuncunun takımı müsabakaya başlayacaktır.

7)Kaleden kaleye vuruşlarda gol geçerli sayılmayacaktır.

8)Müsabakanın berabere bitmesi durumlarında uzatmalara gidilip ilk golü atan takım galip olacaktır.

“MAHALLE MAÇI TOKAT2019” GRUPLARIN BELİRLENMESİ VE İLK MÜSABAKA EŞLEŞMELERİ (Kura çekimi)

1)İlk olarak kura çekmek kaydıyla gruplar belirlenecektir. Sıra ile çekilen 22 kura ile 1. Grupta (SpDostluktur Grubu) mücadele edecek mahalle takımları, geriye kalan 20 kura ile de 2.Grupta(SpKardeşliktir Grubu) mücadele edecek mahalle takımları belirlenecektir.

2)Kura çekimi neticesinde gruplar belirlendikten sonra 1. Grupta (SpDostluktur Grubu) mücadele edecek 22 mahalle takımları ile 2.Grupta(SpKardeşliktir Grubu) mücadele edecek 20 mahalle takımları arasındaki eşleşmeler; 1.Grupta (SpDostluktur Grubu) mücadele edecek 22 mahalle takım arasında kura çekmek kaydıyla ilk kurada çıkan takım ev sahibi takım, 2. Çekilen kurada çıkan takım ise misafir takım olarak tespit edilerek mahalle takım eşleşmeleri belli olacaktır. 2.Grupta (SpKardeşliktir Grubu) mücadele edecek 20 mahalle takım arasında kura çekmek kaydıyla ilk kurada çıkan takım ev sahibi takım, 2. çekilen kurada çıkan takım ise misafir takım olarak tespit edilerek mahalle takım eşleşmeleri belli olacaktır.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.10.2019
Güncelleme Tarihi : 19.10.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar