Barış Pınarı Harekatına Kayseri Şekerden Büyük Destek

14.10.2019
188 kez Okunmuştur.

Kahraman Türk Ordumuzun, Türk Milletinin varlığına kasteden terör yuvalarına karşı başlatmış olduğu “Barış Pınarı Harekatına” katılan bütün yiğitlerin kazasız, belasız ama başarı ile yuvalarına dönmeleri için Kayseri Şeker tarafından “Barış Pınarındayız Mehmetçiklerimizin yanındayız” etkinliği düzenlendi.

 

Kayseri Şeker Fabrikası meydanında düzenlenen etkinliğe Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası yönetimi ,Kayseri Şeker çalışanları, Şeker-İş Sendikası Kayseri Şubesi, Kayseri ŞekerspGüreş takımı güreşçileri tam kadro katıldılar.

 

Kahramanlık Marşları ve şiir dinletileri ile başlayan etkinlikte Kayseri fuar Ahmet inci camisi imam hatibi Hüsrev Çakmak Fetih Suresini okudu.

 

Çok duygusal anların yaşandığı etkinlikte konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay her ne kadar cismen buralardaysak da ruhen kahraman Mehmetçiklerimizin yanındayız dedi.

 

Başkan Akay konuşmasını şöyle sürdürdü; Biraz önce Fetih Suresi ile ve şimdidunun duası ile başladık sözlerimize, Değerli Yönetim Kurulu Üyesi Arkadaşlarım, Aziz çalışma arkadaşlarım, Kayseri Şeker Ailesinin aziz mensupları ve Büyük Türk Milletinin şerefli bireyleri olarak ülkemizin güney sınırlarının ilerisinde kahramandularımızca başlatılan Barış Pınarı Harekâtına katılan Kahraman Mehmetçiklerimizle bir ve beraber olduğumuzu ilan etmek haykırmak için bu Cuma Vaktinde mübarek bir zaman diliminde toplanmış bulunuyoruz.

 

Bu gün bu harekâta katılan kahramanlarımızın tehlil ve tekbir seslerinin Orta Asya’dan Anadolu’ya at sırtında yürüyen Alperenlerin, Rumeli Gazilerinin tehlil ve tekbir sesleri ile birlikte olduğunu biliyoruz aynı ruhu yaşadıklarını, aynı duyguyu hissettiklerini biliyoruz.

 

Çünkü bizler de aynısını hissediyoruz. Bizler bedenen burada olsak da ruhumuzla birlikteadayız. İnanıyoruz ki Büyük Türk Milletinin bütün mensupları daadadırlar. Şimdi Barış Pınarı Harekâtına katılan Kahraman Ordumuz için bu mübarek zamanda Yüce Mevla’mıza dualarımızı ve dileklerimizi hep birlikte ulaştırmak istiyoruz.

 

Ey Allah’ım senin yücelttiğin değerleri yücelten bu kutlu yolun bin yıldır temsilcisi olan Aziz Türk Milletinin ve onun Kahraman Ordusunun yardımcısı ol. Vatanımıza, bayrağımıza ve tüm kutsallarımıza karşı savaş açmış hainlerin emellerini boşa çıkar.

 

Türk İslam Âleminin bileğini güçlü, gücünü erdemli eyle, geçmişte bahşettiğin kutlu zaferlerin aynısını bu gün Barış Pınarı Harekâtında bulunan Kahraman Ordumuza da nasip eyle. Onların yüreklerindeki vatan aşkını bizlerin kalbinde de halk et. Sayılarını eksiltmeden onları Aziz Vatanımıza geri döndür, evliyanın, enbiyanın şühedanın himmetini onlarla birlikte kıl. Onların düşmana karşı yaptıkları her hamleyi Din-i Mübin’in yükselmesine vesile kıl.

 

Kahraman askerlerimizin attığı adımları gönül coğrafyamızın her bir karışında mazlum, masum ve mağdur olarak boynu bükük ve gözü yaşlı şekilde hayat süren soydaşlarımızın ve dindaşlarımızın yeniden dirilmesine sebep eyle.

 

Bu güzel ülkemize Aziz Vatanımıza, Necip Milletimize can-ı gönlüden hizmet edenlere sen yardım eyle, bizleri de bu vatan için aşk ile çalışmalarımızda başarılı eyle, güzel vatanımızı her türlü tehlikeden emin eyle, bu vatan uğruna ve bütün kutsallarımız uğruna şehit düşmüş tüm şühedayı rahmet ve gazilerimiz minnetle yâd ediyoruz. Haberdar eyle. Ey Rabbimiz ol deyince olduran sensin kapına geldik sana sığındık boş çevirme…Amin amin…

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.10.2019
Güncelleme Tarihi : 14.10.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar