Yerel Yönetimler Değerlendirme Bölge Toplantısı Samsun’da Yapıldı

14.10.2019
148 kez Okunmuştur.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Samsun’da gerçekleştirilen Yerel Yönetimler Değerlendirme Bölge Toplantısına katıldı.

Toplantıya Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ,Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcıları Yusuf Ziya Yılmaz ,Tahir Akyürek ve Menderes Türel kazandı.

Toplantı hakkında açıklama yapan Başkan Eroğlu; “Samsun’da gerçekleştirilen Yerel Yönetimler Değerlendirme Bölge Toplantısındayız.Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki’ye ,Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan’a,birikimlerinden istifade ettiğimiz Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılarımız Yusuf Ziya Yılmaz ,Tahir Akyürek ,Menderes Türel Başkanlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum.12 İlimizin Ak Parti İl Başkanları, İl,İlçe,Belde Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Başkanlarımız ve Teşkilatlarımızın Yerel Yönetimlerden Sorumlu Ana kademe yöneticilerinin katılımı ile 11-12-13 Ekim’de yürütülecek toplantımızın şehirlerimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

CAMİ VE OKUL İNŞAATLARINA YIKIM KARARI ALDILAR

Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı`nın Samsun`da bir otelde düzenlediği Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantısı`nda yaptığı konuşmada, partinin yerel yönetimleri olarak son toplantıları gerçekleştirdiklerini söyledi.

HDP`li belediyelere atanan başkan vekillerinden sonra neden atandığına dair Türkiye`de tartışmaların başladığını hatırlatan Özhaseki, şöyle konuştu:

Silahlı terör örgütü kurmak veya yöneticisi olmak` suçlama bu. `Suçu veya suçluyu övme`, `terör örgütü propagandası yapmak`, `görevi kötüye kullanmak` bunlar kanunumuzda suç mu, suç. Bu arkadaşlar hakkında Diyarbakır için 9 tane, Mardin için 6 tane, Van için de 7 tane soruşturma açılmış. Ayıca İçişleri Bakanlığı 3`er tane soruşturma ve kovuşturma açmış. Haklarında tam 31 tane soruşturma ve kovuşturma var.

Özhaseki, söz konusu kişilerin teröristlerin cenazesine katıldığına işaret ederek, belediye hizmetlerini yapmadıklarını aktardı.

Teröristlerin öğretmenleri şehit ettiğini anımsatan Özhaseki, Sonra, onların başı hakkında övücü sözler ediyorlar. İş başına geleli şurada birkaç ay oldu. Sokaklarda, caddelerde ne kadar terörist isimleri var, koymaya başladılar. Diyarbakır`da 4 tane cami inşaatı yapılmaya başladı, imarlı, ruhsatlı. Camiler, okullarda genelde ruhsat almazlar ki `ya hayır işi ne olacak yapılsın` derlerdi. Bunlar imarlı ve ruhsatlı. Dördünü de durdurdular ve yıkım kararı alıyorlar. diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.10.2019
Güncelleme Tarihi : 14.10.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar