Aile Okulu Törenle Açıldı

10.10.2019
233 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı,  “Ailemizi temel almazsak devletimizi, toplumumuzu ayakta tutamayız. dedi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz öncülüğünde başlatılan ve İl Müftülüğü tarafından yürütülen Diyanet Tokat projesi kapsamında düzenlenen ‘Aile Okulu’ açılış programına katıldı.

 

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu. Haseki Eğitim Merkezi Öğretim Görevlisi Ali Rıza Temel, ”Kur’an ve Sünnet Perspektifinde Aile” konulu konferansını verdi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, yaptığı konuşmada, Diyanet Tokat Projesi kapsamında düzenlenen Aile Okulu’nun çok güzel veijinal bir proje olduğunu söyledi.

 

“Diyanet Tokat İle 20 Bin Haneye Dokunulacak”

 

Şu ana kadar 9 bine yakın aileye eğitim verildiğini, sene sonuna kadar 20 bin haneye dokunulacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Aile okulunu önemsiyoruz. Ben toplumun ve devletin temelinin aile olduğunu inanıyorum. Aileyi ayakta tutmamız lazım. Ama aileyi ayakta tutmak için gayret ve çaba göstermemiz lazım. Aile insandaki omurga, binadaki sütun. Ailesinde huzursuz olan insanın topluma faydası olmaz. Bir problem olunca etrafımızı da etkiliyor. Dolayısıyla aile okulunu çok önemsiyorum. dedi.

 

“Toplumun ve Devletin Temeli Ailedir”

 

Aileyi ayakta tutmak için bazı değerlere önem vermek gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Ailemizi temel almazsak devletimizi, toplumumuzun ayakta tutamayız. Türkiye’nin her alanda gelişmesine katkı vermemiz lazım. Yeryüzünü maddi ve manevi anlamda imar, ihya, inşa etmek için insanları da imar, ihya ve inşa etmek lazım. Maddi ve manevi anlamda insanları dik tutmalıyız. Bir işi yılmadan, yorulmadan, aşkla, şevkle yapıyorsanız siz o işi başarıyla gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Sizlere çok büyük görevler düşüyor.  Toplumu ayakta tutmak için yöneticileri ve ilmiye sınıfını canlı tutmak lazım. Duyarlı olmak gerekiyor. Dünyayı anlamlandıran, algılayan kitlelerin yetişmesi lazım. Nitelikli bilgi, nitelikli kültür üretir. Hepiniz çok nitelikli bilgilere sahipsiniz.” dedi.

 

Projeye emek veren herkese teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı, ailelerin projeye katılımlarını önemsediğini söyledi.

 

Törene Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Gaziosmanpaşa Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, protokol mensupları ve aileler katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.10.2019
Güncelleme Tarihi : 10.10.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar