Türkiye’ye Yine Dünya ve Olimpiyat Şampiyonları Kazandıracağız

10.10.2019
283 kez Okunmuştur.

 Vali Dr. Ozan Balcı, 2019-2020 Sezonu Güreş Tokat açılış programında Olimpiyatlarda ve Dünya Şampiyonlarında nice şampiyonlar çıkaran, güreşin merkezi Tokat’ın, ülkemize yeni şampiyonlar kazandırmasının hedeflendiğini söyledi.

 

2019-2020 Sezonu Güreş Tokat açılışı Hüseyin Akbaş SpSalonunda düzenlenen törenle yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Güreş Tokat Koordinatörü Sezai Işkın, Tokat’ın güreşte eski başarılı günlerine dönmesinin hedeflendiğini belirterek, Güreş Tokat ile ilgili bilgi verdi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, geçtiğimiz yıl başlatılan SpTokat projesi ile anasınıflarından başlayarak liseye kadar her çocuğun ya bir spdalı ile ilgilenmesinin, ya da bir spdalını sevmesinin hedeflendiğini söyledi. Sporun dostu olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, güreşin merkezi Tokat’ta güreşe ayrıca önem verdiklerini belirterek, Dünya Şampiyonalarında ve Olimpiyatlarda nice şampiyonlar çıkaran Tokat’ın, güreşin yatağı olduğunu söyledi.

 

Türkiye’de güreş ve dünya şampiyonları denilince akıllara ilk Tokat’ın gelmesinin amaçlandığını  kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bunun için çaba ve gayret gösterip, fedakarlık yapacağız. Güreşe özel önem veriyoruz.  Güreşin Türkiye’de bir numaralı merkezinin Tokat olmasını hedefliyoruz. Ben ilin valisi olarak ekibimle beraber sizlere destek vereceğim. Tokat güreşin merkezi zaten. Tokat’ta kulüpler kurarak, güreşçi sayısını arttıracağız.  Tokat’tan yine nice nice şampiyonlar çıkacak. Güreşi seviyorum, önem veriyorum ve ayrıca desteğim de tamdır. En kısa zamanda güreş eğitim merkezini de yapıp güreşçilere ve Tokat’ımıza kazandıracağız. Sizler güreşirken Türk milletinin, Tokat’ın ve Valinizin arkanızda ve sizlere destek verdiğini düşünün. Başaracağımıza yürekten inanıyorum. Güreşe dostuz, güreşçileri seviyoruz, sizlere desteğim tamdır.” diye konuştu.

 

Etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı, Balkan Şampiyonu güreşçiler ile antrenörlerini tebrik etti.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, programda 15-16-17 yaş gurupların güreş müsabakalarını ilgiyle izledi. 

 

Açılışa Vali Dr. Ozan Balcı, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Gençlik ve SpMüdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, protokol mensupları, güreşçiler ve güreş severler katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.10.2019
Güncelleme Tarihi : 10.10.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar