Çocuk Şenliğinde Gönüllerince Eğlendiler

9.10.2019
211 kez Okunmuştur.

Tokat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Hizmetleri alanında bakım hizmeti veren kuruluşlarında koruma ve bakım altında kalan çocuklar , şehit ve gazi ailelerin çocukları, Sosyal Ekonomik Destek alan ailelerin çocukları ve Koruyucu Aile yanında kalan çocuklar, Gümenek Mesire Alanında düzenlenen Çocuk Şenliği’nde gönüllerince eğlendi.

 

Yaklaşık 300 çocuğun katıldığı programda, çeşitli etkinlikler ve ödüllü yarışmalar yapıldı.

 

Etkinlikte çocuklar  için çadırlar ve çeşitli oyun platformları kurulurken, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri çocuklarımız için mini bir konser verdi.

 

Çocuk Şenliğinde, kuruluş müdürler ve çalışanları da çocukları  yalnız bırakmayarak onlar ile oyunlar oynadı.

 

Eğlenceli anların yaşandığı programda İl Müdürü  Mahmut Özdemir, her bir çocuğumuzla tek tek görüşerek sohbet etti.

 

Çocuklar ile bol bol zaman geçiren İl Müdürü Mahmut Özdemir, “Öncelikle hepiniz hoşgeldiniz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk ve Valimiz Dr. Ozan Balcı, siz çocuklarımız için yapılan her türlüganizasyonu destekliyve siz çocuklarımızın başarıları, motivasyonlarını artırmak için bu ve bunun gibi etkinliklerin yapılmasını önemsiyor. Çünkü ülkemizin, geleceğimizin teminatı siz çocuklarımızsınız. İnşallah sizler eğitimlerinizi tamamlayarak ülkemiz için hayırlı görevler yapacak, karar merciinde olacaksınız. “ dedi

 

Sözlerinin devamında Özdemir, “Bu şehir, bu ülke sizler sayesinde çok daha iyi konuma gelecek. Çocuklarımızın ve gençlerimizin özgüven edinmeleri için bizler farklı etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Çocuk Şenliği de buganizasyonlardan biri. Çocuklarımızın sosyal yönlerinin gelişmesi ve paylaşım sağlaması için gerçekleştirdiğimiz bu etkinliği geleneksel hale getirmek düşüncesindeyiz. Bu şenliğe katılan çocuklarımız yıllar sonra bu günü hatırlasınlar istiyoruz. Çocuklar ile vakit geçirmek bizlerinde yorgunluğumuzu alıyor. Burada onlar sayesinde enerji depoluyoruz. Çocuklarımızın yeni eğitim-öğretim yılı başladı. Çocuklarımızın moral ve motivasyonunu artırmamız gerekli ki derslerinde başarılı olabilsinler. Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı’da bugün burada sizlerle birlikte olmak istiyordu ancak programları nedeniyle aramızda olamadılar. Ama her birinize ayrı ayrı selam söylememi istedi. Hepinizin gözlerinden öptüğünü iletmemi istedi. Hepinize iyi eğlenceler diledi ve katılım sağlayan herkese teşekkürlerini sundu.” Dedi.

 

Geçen sene birincisini yaptığımız bu sene ikincisi düzenlenen ve geleneksel hale getirmeyi düşünürülen “Çocuk Şenliği” programı , İl Müdürü  Mahmut Özdemir ve idarecilerin çocuklar  ile yaptıkları bocce maçıyla başlarken akabinde çocuklar  kendi aralarında kıyasıya mücadele etti.

 

Tokat Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünde görev yapan öğretmen Zafer Karkacıer öncülüğünde çocuklar için hazırlanan geleneksel oyunlarımızdan olan çuval yarışı, halat çekme, yumurta yarışı ve sandalye kapmaca oyunu keyifli görüntülere sahne oldu.

 

Her yaş ve cinsiyet kategorisinde ayrı ayrı yapılan yarışmalar sonucunda dereceye giren çocuklar ödüllendirilerek başarıları taçlandırıldı.

 

Oynanan oyunlar ile doyasıya eğlenen çocuklar z, halaylar çekerek ve oyun havası oynayarak tüm streslerini attı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.10.2019
Güncelleme Tarihi : 9.10.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar