SpTokat 2019-2020 Sezonu Açıldı

8.10.2019
177 kez Okunmuştur.

2019-2020 sezonu SpTokat projesi ve amatör sphaftası açılış programı gerçekleştirildi.

Tokat Valiliği tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen SpTokat Projesi, yeni sezona başlıyor. Projenin 2019-2020 sezonu, Hüseyin Akbaş Kapalı SpSalonunda il protokolünün de katılımıyla açıldı.

Programda ayrıca amatör sphaftasının da açılışı gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan programda Amatör Kulüpler Başkanı Sezai Işkın, sporun çocuklar üzerindeki önemli ve olumlu etkisi hakkında konuşma yaptı.

Ardından Gençlik ve Spİl Müdürü Cemil Çağlar, SpTokat ile ilgili sayısal verileri aktardı. Çağlar, SpTokat projesinin başlamasıyla birlikte 63 bin öğrencinin sporla tanıştığını, okul sporlarının sayısının 10 binden 28 bine çıktığını ve projeye katılan okulların sayısının 197’dem 320’ye çıktığını kaydetti.

“AMACIMIZ SPORU YAŞAM TARZI HALİNE GETİRMEK”

Kulüpler Başkanı Sezai Işkın ve Gençlik ve SpMüdürü Cemil Çağlar’ın konuşmalarının ardından söz alan Vali Ozan Balcı; “Bugün güzel bir açılış için bir araya geldik. SpTokat’ın 2019-2020 sezonu açılışı için bir aradayız. Aynı zamanda da Amatör SpKulüpleri Haftası etkinlikleri için de buradayız. SpTokat’ın çocuklarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bizim amacımız sporu en alt tabakalara kadar yaymak, sporu bir alışkanlık, bir yaşam tarzı olarak benimsetmek. Biz bu işe geçen sene başladık. Bu projeyi yürütüp buraya kadar getiren başta Gençlik ve Spİl Müdürü ve ekip arkadaşlarına, Milli Eğitim Müdürü ve ekip arkadaşlarına, tüm ilçelerdeki kaymakamlarımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize, İlçe Gençlik ve SpMüdürlüklerimize, her şeyden de önemlisi okul müdürlerimize ve bu işi sahiplenen, bu işe yürek veren antrenörlerimize, beden eğitimi öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Şu ana kadar yaklaşık 4 milyon malzeme aldık, spTokat’ı destekledik. Bu desteğimiz devam edecek. Sptesislerimiz eksik, onları planlıyoruz. SpTokat Türkiye’ye örnek olacak kalitede bir proje oldu. Bu projeyi gençlerimiz için sahiplenmemiz lazım. Görüyorum ki anaokulundan lise öğrencilerine kadar pek çok spçocuklarımız tarafından yapılıyor. Çocuklarımız sporun her alanında müthiş bir başarı elde etti. Tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum. Tokat sporuna, Türk sporuna nice başarılı sporcuları kazandıracağımıza inanıyorum. Tekrar spTokat’ın buraya kadar gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.10.2019
Güncelleme Tarihi : 8.10.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar