Tokat`ta `Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz` etkinliği

3.10.2019
388 kez Okunmuştur.

İçişleri Bakanlığı`nca, 2019 yılının `Yaya Öncelikli Trafik` yılı ilan edilmesi kapsamında `Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz sloganıyla Tokat`ta da etkinlik düzenlendi.

Kent merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe Tokat Valisi Ozan Balcı, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve öğrenciler katıldı. Etkinliğe, Sakatlar Derneği Tokat Şubesi Başkanı Ali Aras ve engelli üyeler de destek verdi.

Uygulamanın Türkiye`de başlatılan güzel bir proje olduğunu söyleyen Vali Ozan Balcı, ``İçişleri Bakanlığımız `Yaya güvenliğinin nöbetçiyiz` projesi başlattı. Bizde Tokat’ta bir etkinlik gerçekleştirdik. Trafikte kurallara uyulmasını sağlamak, öncelik yayanın, öncelik hayatın diyerek farkındalık oluşturmak istedik. Amacımız vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğini sağlamak, yaya geçitlerinin güzel ve düzenli kullanımını desteklemek ve ayrıca trafik kurallarına uyma konusunda bir duyarlılık oluşturmak. Bugün vatandaşlarımızla, çocuklarımızla, jandarmamızla, polislerimizle beraber yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz. Güzel bir etkinlik oldu. Tokat’ta trafik kurallarına uyma konusunda bayağı bir bilinç var. Geçen yıl ile bu yılı karşılaştırdığımız zaman yüzde 21 civarında ölümlü, yaralı trafik kazalarında azalış var. Vatandaşlarımızdan isteğimiz ve beklentimiz trafik kurallarına uymaları. İstediğimiz doğrultuda gidiyor. Ama daha çok duyarlı olmamız gerekiyor. İnşallah daha güzel olacak. dedi.

Öğrenci ve vatandaşlar uygulamadan memnun olduklarını ifade ederek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu`ya teşekkür etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.10.2019
Güncelleme Tarihi : 3.10.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar