Milli Eğitim Projeleri Değerlendirme Toplantısı Gerçekleşti

2.10.2019
374 kez Okunmuştur.

Milli Eğitim Değerlendirme Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleşti.

Valilik Toplantı Salon’unda gerçekleşen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Vali Yardımcısı Yüksel Ünal, kaymamlar ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali katıldı.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Eğitim Tokat ana başlığı altında yürütülen projelerle, ilimiz genelindeki köy, belde, ilçe ve merkezde ulaşılmadık,  hayatına dokunulmadık tek bir öğrenci kalmayana kadar, özverili bir şekilde çalışmalara devam edileceğini kaydetti.

Çocukların eğitimini önemsediğini belirterek, projeler kapsamında yürütülen çalışmaların çok değerli olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, okullarda yetim, öksüz, fakir fukara, şehit ve gazi çocukların tespit edilerek gerekli ihtiyaçlarının karşılanmasını istedi.

Çocuk evlerinde kalan çocukların Eğitim Tokat, SpTokat projelerine yönlendirilmesi, Çölyak ve Akdeniz anemisi hastalarının ihtiyaçlarının karşılanması ve aylık olarak yiyeceklerinin verilmesini önemsediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, yabancı uyruklu öğrencilerin okula kazandırılması hususunda çalışmaların yürütülmesini istedi.

Etüt Tokat Projesinin başarılı bir şekilde devam ettiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilerin kitap ve materyal desteğinin takip edileceğini ve gerekli malzemelerin temin edileceğini belirtti.

Çocukların okuma alışkanlığı kazanmasını önemsediğine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, Kitap Tokat projesi kapsamında yürütülen okuma ödül törenlerinin düzenlenmesi ve okullarda kitap okuma saatlerinin arttırılması gerektiğini ifade etti.

Tüm okulların TÜBİTAK kitapları ile buluşturulacağını vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, Zenginleştirilmiş kütüphanesi olmayan okul kalmamasına işaret ederek, anaokul, ilkokul vetaokullara z kütüphaneler yapılacağını söyledi.

Un, Tuz, Şeker’in dengeli kullanımı için eğitimlerin düzenlenmesi ve takiplerinin yapılmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilere ve öğretmenlere ilk yardım eğitimi ve Afad deprem eğitimleri verilmesini önemsediğini kaydederek göz, kulak, diş vetopedik taramalara devam edilmesini istedi.

Toplantı sonunda değerlendirmede bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimiz ve milletimizin işine hepimizin sahip çıkması lazım. Bu işleri yaparken yılmadan, yılgınlık göstermeden, aşkla, şevkle çalışmalıyız.” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.10.2019
Güncelleme Tarihi : 2.10.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar