Alparslan İlkokulu’nda İlköğretim Haftası Töreni Düzenlendi

17.9.2019
611 kez Okunmuştur.

Tokat`ta, Alparslan İlkokulu’nda 2018/2019 İlköğretim Haftası açılış töreni düzenlendi.

Okul bahçesinde düzenlenen törende öğrenciler tarafından çiçeklerle ve bayraklarla karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, bir süre sohbet ettiği öğrenci, öğretmen ve velilere yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

Öğrenciler tarafından halk oyunları ve ront gösterilerinin sunulduğu programda günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yaptıkları konuşmada yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, öğrenci ve öğretmenlere başarı temennilerinde bulundu.

Vali Dr. Ozan Balcı, Türkiye’nin büyümesinde rol alacak çocukların çok güzel yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği 2023, 2053, 2071 hedefler doğrultusunda ilerlediğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, bu ilerleme sürecinde ise kendilerinin eğitim camiasının emrinde olduklarını ifade etti. Türkiye’nin önünün çok açık olduğunu, Türkiye’nin daha çok büyüyeceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Bizim bu büyümede rol alacak çocuklarımızı çok güzel yetiştirmemiz lazım. Ülkemizin ilerlemesine, genişlemesine omuz vermemiz lazım. Bunun en iyi yolu da eğitimdir. Eğitim olmadan çocuklarımızı geleceğe hazırlayamayız. Eğitim büyük Atatürk’ün ifade ettiği gibi bir milleti bağımsız, hür yapan en iyi unsurlardan biridir. Eğitimi geliştirip Dünya çapında çocuklarla yarışacağız.” diye konuştu.

 

“Adaletli, Merhametli, Vicdanlı Çocuklar Yetiştirmeliyiz”

Türkiye’nin çok kaliteli bir eğitim camiası olduğuna dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, şunları söyledi.  “Bizlerde eğitimi ve eğitim camiamızı destekliyoruz. Bir numaralı gayemiz ise akademik anlamda başarının yanı sıra adaletli, merhametli, vicdanlı çocuklar yetiştirebilmek. Akademik başarı her zaman çok önemli ama iyi bir insan, adaletli bir insan olmak daha önemli. Çalışkanlığı karakter haline getireceksiniz. Başta aileniz olmak üzere memleketini, milletini seven, örfüne, geleneklerine bağlı gençler olacaksınız. Zaten bunlar olmadan akademik başarıyı sağlamamız mümkün değil. Velilerden de buna dikkat etmelerini rica ediyorum. Tokat zaten örfüne, adetlerine bağlı, memleketini seven, yüksek terbiye kültürüne sahip ailelerin yaşadığı bir şehir. İfade ettiğim bu nitelikleri taşıyan çocukların yetişmesinde Tokat’ın büyük bir katkısı var. Tokat rafine edilmiş, tarihiyle demlenmiş insanların yaşadığı bir şehir. Bizim amacımız öğretmenlerimizin önünü açmak, onların işlerini kolaylaştırmak. Öğretmenlerimizin başarılarını yakından görmekten mutluluk duyuyorum. Canla, başla azimle çalışıyorlar. Her zaman yanlarında olduğumuzun bilinmesini istiyorum. Çabalarını alkışlıyorum.”

 

“Eğitime Çalışmalarımıza Velilerimizden Destek Bekliyoruz”

Konuşmasında velilerden de çocuklarını eğitime teşvik etmelerini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Velilerden özellikle ricam şu; çocuklarımızla ilgilenelim. Onların başarısında annelere daha büyük bir pay düşüyor. Onları eğitime siz teşvik edeceksiniz. Yüreklendirip, başlarını okşayın çocuklarımızın. Çocuklarımızın başarılı olması bizi mutlu eder. Ama Tokatlı annelerimizden çocuklarımızın başarılı olabilmesi için özellikle ilgilenmelerini istiyorum. Bunun yanında Tokat’ta zenginleştirilmiş kütüphane olmayan okul bırakmayacağız. Kitap okumadan başarılı olunmaz. Kitap okuyup başarısız olan çocuk yok. Kitap Tokat ile kitap okuma kampanyası yürütüyoruz. Tokat, kitabın başkenti olacak. Tokat, öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve eğitim camiamızla gurur duyabilir.

 

SpTokat’ı devam ettireceğiz. Ana sınıfından liseye kadar her çocuğumuzun mutlaka bir spdalıyla uğraşmalarını istiyoruz. Çocuklarımızda spalt yapısı ve kültürü oluşsun istiyoruz. Çocuklarımızın kültürel faaliyetlere katılımlarını önemsiyoruz. Tokat’ın bütün meseleleri bizleri ilgilendirir. Bizim amacımız daha kaliteli, nitelikli eğitim vermek. Etüt Tokat ile bu amaç doğrultusunda yaz tatilinde çalışmalar yaptık. Şimdi de hafta sonları kurslarımız devam edecek. Kurslarda kitap desteği sağlıyoruz. Çocuklarımız kurslara devam etsinler.  Bu projeye sahip çıkalım. Her şey çocuklarımız için. Yeni eğitim ve öğretim yılı Tokat’ımıza, Türkiye’mize, çocuklarımıza, velilerimize kısaca herkese hayırlı, uğurlu olsun.”

 

Vali Dr. Ozan Balcı, programın sonunda 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında sözleri ve bestesi Fevzi Çakmak Paşa Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ozan Ünsal Çekiç’e ait  “Hedef 2023 Anadolu’da Güç” adlı marşı öğrencilerle birlikte seslendirdi.

 

Okulun Z-Kütüphanesi Açıldı

Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindeki protokol mensupları daha sonra Alparslan İlkokulu’nda hayırsever Erdanabaş Ailesi tarafından yaptırılan Arife-Hüseyin Erdanabaş Z-Kütüphanesini gezdi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta Z Kütüphanesi olmayan okul kalmayacağını söyledi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, Bilim, Sanat ve Edebiyat Koridorunu Gezdi

Okulda bulunan tasarım, beceri ve robotik kodlama atölyesini ziyaret ederek, incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, okulun bilim, sanat, tarih ve edebiyat koridorunu beğeni ile gezdi. Vali Dr. Ozan Balcı, tüm okullarda, bilim, sanat, tarih, edebiyat ve uzay koridorları yapılacağını kaydetti.

 

Programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra hayırsever Erdanabaş Ailesi, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, protokol mensupları, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.09.2019
Güncelleme Tarihi : 17.09.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar