Çocuklar Aşure Gününü Unutmadı

13.9.2019
641 kez Okunmuştur.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesinde koruma ve bakım altında kalan çocuklar, Muharrem ayı nedeniyle mahalle sakinlerini evlerinde ziyaret ederek aşure dağıttı.

Çocuklar, birlik ve beraberliği pekiştiren müstesna günlerden olan bu günde paylaşmanın yaşattığı hazzı yüreklerinde hissettiler. Çocuklar yaptıkları aşureleri ev ev dolaşarak komşularına dağıttılar.

Aşure ayının anlam ve öneminin çok değerli olduğunu belirten Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü, Erdoğan Ateş, Muharrem Ayı bir kurtuluş ayıdır. Bugünün ruhunda kardeşliğin, birliğin, sevginin, anlayışın ve hoşgörünün anlamı saklıdır. Bugün bu ruhtan feyiz alarak bütün bir ömrü hayır ve güzellikler içinde geçirmek gerek” dedi.

Sözlerinin devamında Ateş; “Mübarek Muharrem Ayı dolayısıyla çocuklarımız, çocuk evlerinde aşure yaptılar, komşularına aşure ikram ettiler. Bu vesileyle çocuklarımız insanlara bolluk ve bereketin simgesi olan Muharrem Ayı`nı hatırlatmak istediler dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.09.2019
Güncelleme Tarihi : 13.09.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar