Tokat’ta okul çevresi ve okul servis araçları denetlendi

11.9.2019
685 kez Okunmuştur.

Tokat’ta çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul çevreleri ile servis araçları denetim uygulaması yapıldı. Uygulamada 5 aranan şahıs yakalanırken, 8 araca çeşitli eksiklikleri olduğu için bin 983 lira para cezası uygulanarak, 8 işyerinde toplam 78,6 kilogram tütün ele geçirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ve ülke genelinde yapılan çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul çevreleri ile servis araçları denetim uygulaması Tokat’ta da gerçekleştirildi. İl genelinde tüm ilkokul,taokul ve lise çevreleri ile yakınındaki park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları ile okul çevresinde okulla ilişkisi bulunmayan şüpheli şahıslara yönelik 3 aşamadan oluşan uygulama yapıldı.

İl genelinde eş zamanlı olarak tüm ilkokul,taokul ve lise çevrelerinde yapılan uygulamada, 105 ekip, 265 personel görev aldı. Servis araçlarına yönelik yapılan uygulama kapsamında 188 araç ve sürücüsü kontrol edilerek eksiği olduğu tespit edilen 8 araca toplam bin 983 lira para cezası uygulandı. Okul çevresi metruk bina ve işyerlerine yönelik yapılan uygulamada, 713 şahıs kontrol edilerek, 120 okul çevresi, 55 kahvehane, 25 internet kafe, 5 oyun salonu, 3 içkili mekân, 15 Büfe, 47 park - bahçe, 8 metruk bina, 13 tütün mamulü satışı yapan işyeri kontrol edildi. Farklı suçlardan aranması bulunan 5 şahıs yakalanırken, tütün mamülü satan 8 işyerinden toplamda 78,6 kilogram sarmalık kıyılmış tütün ele geçirildi. İşyerlerine toplam 4 bin 176 lira idari para cezası uygulandı.

Ayrıca üniversite kampüsleri dışında bulunan öğrenci yurtlarının yakın çevresinde faaliyet gösteren umuma açık yerlerde de yapılan uygulamada, 747 şahıs,  43 umuma açık yer, 16 metruk bina ve çevresi, 27 park-bahçe kontrol edilerek, 2 işyerine ruhsatsız faaliyet göstermekten idari işlem yapıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.09.2019
Güncelleme Tarihi : 11.09.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar