Başkanlardan MHP Lideri Bahçeli’ye Ziyaret

11.9.2019
473 kez Okunmuştur.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP’li Tokat ilçe ve belde belediye başkanlarını kabul etti. Kabulde MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut da hazır bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, belediye başkanları ile sohbet etti ve sorunlarını dinledi. Tokat’ın sorunları konusunda kendisinin de bilgilendirildiğini, belediye başkanlarının sabır ve özveriyle hizmet konusunda gayretkeş olmaları gerektiğini belirten MHP Lideri, aynı zamanda Cumhur İttifakı’nın önemine vurgu yaptı. Bahçeli, ülkenin içinde bulunduğu hal ve şartları nazara alarak Cumhur İttifakından taviz verilmemesi gerektiğini anlattı. Cumhur İttifakından rahatsız olanlar olabileceğini, sabote etmek niyetinde olanların çıktığını ve çıkabileceğini ancak her şeye rağmen milli bekamızı teminat altına almak gaye ve gayretiyle ittifakı yaşatmak konusunda bütün kadroların özverili olması gerektiğini belirtti.

 

BELEDİYELER BİRLİĞİNE ZİYARET

Tokat’ta il ve ilçelerde görev yapan belediye başkanları Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici’yle uzun bir toplantı gerçekleştirdik. Belediyelerin daha iyi hizmet verebilmesi için gerekli olan araç ihtiyaçlarının konuşulduğu toplantıda çözüm noktasında önemli kararlar alındı. Belediye Başkanları, özellikle geçtiğimiz günlerde yoğun dolu yağışı nedeniyle sel felaketine maruz kalan Güryıldız ve Gökal Beldelerinin acil araç ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğine işaret ederek, bu bölgelerde yaraların sarılması için gerekli olan araç yardımının belediyeler birliğinden talep ettiler.

Ayrıca belediye başkanları, belediyelerin envanterinde bulunan araçların ihtiyacı karşılamaktan uzak olduğunu ifade ederek, özellikle itfaiye araçlarının oldukça eski ve bakıma muhtaç olduğunu, olası bir yangın halinde beldelerde yangına müdahale konusunda bu araçlarla sonuç alınmasının zorluğu üzerinde durdular.

 

“TEMİN KONUSUNDA GAYRET GÖSTERECEĞİZ”

Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici, bütün toplantı boyunca nezaket ve dikkatle sorunların üzerine eğilerek, en kısa zamanda ihtiyaç duyulan araçların temini konusunda gayret gösterileceğini söyledi.

2003 yılında Tokat ilini Mülkiye Müfettişiyken ziyaret ettiğini ve hayran kaldığını belirten Birol Ekici, kendisini en çok şaşırtan iller arasında Tokat’ın yer aldığını belirtti. Ekici, Tokat’ın gelişmesinin ve kalkınmasının önü mutlaka açılması gereken bir şehir olduğuna işaret ederek, özellikle tanıtım sorunu bulunduğuna vurgu yaptı.

 

BULUT’TAN AÇIKLAMA

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokat’ta MHP’li Belediye Başkanları ile hizmet seferberliği başlatıldığını belirterek, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, başkanlarımızı kabul ederek, onlara moral vermiş, ilkelerimizi bir kez daha hatırlatmıştır. Ayrıca Belediye Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici ile yapılan görüşmede oldukça verimli geçmiştir” dedi.

Bulut, “Mazeret üretmeden başarıyı yakalama yolunda gece gündüz çalışan belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni bir yerel yönetim anlayışı ile halkımıza hizmet ediyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan tüm halkımızı sevgiyle kucaklıyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.

Kabul ve ziyaret programına,  Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz,  Bereketli Belediye Başkanı Necaattin Şahin, Çat Belediye Başkanı Mustafa Çoşar, Çevreli Belediye Başkanı Sadiertan Soysal, Gökal Belediye Başkanı Osman Akbulut, Güryıldız Belediye Başkanı Mustafa Özer,  Hatipli Belediye Başkanı Murat Cengiz, Serenli Belediye Başkanı Nurettin Keleç ve Tanoba Belediye Başkanı Vural Özdemir katıldılar.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.09.2019
Güncelleme Tarihi : 11.09.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar