Başkan Çelik,  Yazmacılar Hanını gezdi

11.9.2019
706 kez Okunmuştur.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası yönetim Kurulu Başkanı Dr Ali Çelik, butik otele dönüşümü devam eden Yazmacılar Hanı`nın Turizmci Seyit Ali Kindan ile birlikte gezdi. İşletmeci Özkan Gündüz ile birlikte hanı gezen Başkan Çelik, Yazmacılar Hanı`nın kentte tarihi otel ve butik konseptine dönüşecek ilk eser olacağını söyledi.

Başkan Çelik: Tokat`ta tarihi eser sayısının çok fazla olduğunu ve bu tür işletmelerin turizim açısında getirisi olacağını belirterek, Tokat olarak tarihi eser yoğunluğunun çok fazla olduğundan bahsediyoruz. Tarihi birikimi çok yükesk olan bir şehir olduğumuzu iddia ediyoruz. Malesef tarihi eserlerimize hanlarımızı, konaklarımızı şuana kadar turizme kazandıramamıştık. Bu anlamda bu Yazmacılar Hanı ilk butik konseptine dönüşecek ilk eserimiz olacak. Bunun için de buraya çok önem veriyoruz. Buranın işletmesini alan kişinin turizimci bir aileden geliyolması burası ile yoğun ilgilenmesine ve tesisin turizme en iyi şekilde kazandırılmasını sağlayacak diye düşünüyorum. Bugün de burayı gezdik gayet güzel çalışmalar yapılmış. zannediyorum 1 ay sonra açılacak. Tokat turizme hazırlanıyor, değişime, gelişime hazırlanıyor. Turizimde hamle yapmaya çalışıyor. Yapısal değişikliklerle, turizim alt yapısı ile yeni bir takım çalışmalarıganize ediyoruz. Bu dönemler turizimde bir sonraki yıl ile alakalı fuarların, bağlantıların yapıldığı dönemler. Önümüzdeki 2 aylık süreyi verimli ve çok iyi değerlendirmek zorundayız. Toakt kazanacak, Türk turizimi kazanacak diye düşünüyorm. Bu tip mekanlar yeni turizim konseptinde çok daha anlamlı ve değerliler. yani insanlar artık gidip böyle çok lüks plazaların, otellerin önünde görüntü fotoğraf vermek istemiyorlar. Hep böyle butarz tari eserlerin ve yapıların ön plana çıktığı bir dönemi yaşıyoruz. İnsanlık artık geçmişe karşı ciddi bir özlem içerisinde. Onun içinde bu tür hanlar, konaklar turizime ne kadar çok kazandırabilirsek ki, çok sayıda eserimiz var bizim, Tokat bir okadar da turizimde hakettiği yeri alacak diye düşünüyorum dedi.

 

Butik otel işletme sahibi Özkan Gündüzlü ise; Yazmacılar Hanı`nın ihalesinini olduğunu gördüğüm zaman gönlüme hzuur doğdu. Buranın ihalesine girme ve alma kararı verdim. Tokat 14 tane uygarlığa ev sahipliği yapmış bir bölgedeyiz. Tokat`ta yetişipte lezzet anlamında Türkiye`de ilk 5`e girmeyecek ürün yok. Mükemmel bir popilasyona sahibiz ama malesef tanıtamamışız. Bunu bu tesisler sayesinde hayata geçireceğimizin kanaatindeyiz diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.09.2019
Güncelleme Tarihi : 11.09.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar