DERS ZİLİ ÇALDI

10.9.2019
164 kez Okunmuştur.

Tokat`ta 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı. İl genelinde 106 bin öğrenci ders başı yaptı.

 Üç aylık yaz tatilinin ardından yeni eğitim-öğretim yılında Tokat genelinde 635 okulda yaklaşık 106 bin öğrenci ve 7 bin  962 öğretmen için ilk ders zili çaldı. Birinci sınıf öğrencileri ilk kez okula gitmenin heyecanını, diğer öğrenciler ise yaz tatilinin ardından arkadaşları ve öğretmenlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Yeni eğitim-öğretim yılı açılış töreni Kemal Arat İlkokulu`nda gerçekleşti. Törene Tokat Valisi Ozan Balcı, Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, öğrenciler ve veliler katıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törene Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra  Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Gültekin Kekeşoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, TSO eski Başkanı Ahmet Arat, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Törende öğrenciler tarafından halk oyunları gösterileri sunuldu.

 Kemal Arat İlkokulu Müdürü Ömer Eşigül ve Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Gültekin Kekeşoğlu törende yaptıkları konuşmada yeni eğitim öğretim döneminin tüm öğrenci ve öğretmenlere hayırlı olmasını diledi.

 Vali Dr. Ozan Balcı, 2019 - 2020 eğitim öğretim yılının başlangıcında eğitim camiasıyla ve öğrencilerle bir arada bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğu belirtti.

Yeni eğitim öğretim yılının başarılarla dolu bir yıl olmasını dileyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Biz çocuklarımızı çok seviyoruz. Onların her alanda yetişmelerini ve gelişmelerini çok önemsiyoruz” dedi.

 

Çocuklarımızı Yetiştiren Öğretmenlerimizin Her Zaman Yanındayız

Tokat’ta bilginin çok kıymetli taşıyıcısı fedakar öğretmenler olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, Eğitim Tokat kapsamında yürütülen çalışmalarda öğretmenlerin çok güzel işlere imza attıklarını söyledi. Aynı başarının bu sene de devam edeceğine inandığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,  “Öğretmenlerimizin çabalarını yakından görüyorum ve kendilerini kutluyorum. Her zaman kendilerine destek vermekten mutluluk duyuyorum. Bakanlığımızın belirlediği 2023 Vizyon Belgesini içselleştirdiler ve gayet güzel uyguluyorlar.” dedi.

 

Geleceğin teminatı olan çocukları yetiştiren öğretmenlerin her zaman yanında olduğuna dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “Biz öğretmenlerimizin önünü açacağız ki onlar bu işi daha güzel yürütsünler. Öğretmenlerimizin her zaman yanlarında olduğumuzun bilinmesini isterim. Bizim amacımız onların işlerini kolaylaştırmak, onlara yardımcı olmak. Bunun için de bütün imkanlarımızı kullanıyoruz. “ diye konuştu.

 

Tokat’ta Eğitim Adına Çok Güzel İşler Yürütülüyor

Tokat’ın velilerini de beğendiğini belirterek, velilerin eğitimin başarısı için aktif katılım sağladıklarını  kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuklarımız için çok güzel şeyler yapıyoruz. Z kütüphanesi olmayan okul bırakmayacağız. Tokat’ı zenginleştirilmiş kütüphane açısından bir numaralı il yapacağız. Ayrıca yine Türkiye’ de bir ilk olan bebek kütüphanesi de çocukların elinden tutup hafta sonlarını giderek velilerin etkinlik yapması için çok güzel bir proje oldu. Bunun dışında yine Türkiye’ye örnek olacak Etüt Tokat’ı başlattık. Şimdi 11. sınıflar ve 7. sınıflar devam edecek. Kitapları ücretsiz dağıtılıyve materyal desteği veriyoruz. 9 ve 10. sınıflar için temel destek olarak kurslarımız devam edecek. Yine geçen sene Milli Eğitim ve Sağlık Müdürlüğü olarak göz, kulak,topedi taramaları, un şeker ve tuzun sağlıklı kullanımı ile ilgili çalışmalar yürütüldü. Bu senede devam edecek. SpTokat çok güzel uygulandı ve desteğimiz de devam edecek. Kısacası Tokat’ta eğitim adına çok güzel işler oluyor. Gelecek kuşaklar için bir şeyler yapmamız lazım. Ülkemiz her alanda kalkınırken, büyürken bizim de bu ilerlemeye katkı sağlamamız lazım. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlığımız, devletimiz bu işe destek veriyor. Bizim de Tokat’a destek vermemiz lazım. Yaşamın her alanında iyi ve güzel işler yapan herkes yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

 2019- 2020 eğitim öğretim yılının Tokat’ımıza, Türkiye’mize, öğretmenlerimize ve kıymetli çocuklarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Mutlu ve güzel bir eğitim yılının olmasını diliyorum. Eğitime dost bir vali olarak öğretmenlerimizi de çok sevdiğimi ifade etmek istiyorum. Öğretmenlerimizi de geleceğimiz olan kıymetli çocuklarımızı yetiştiren arkadaşlarım olarak görüyorum. Onlara destek olmaktan mutluluk duyuyorum. Nice nice güzelliklere imza atmanızı diliyorum.” şeklinde konuştu.

 Vali Dr. Ozan Balcı, ilk ders zilinin çalması ile birlikte öğrencilerle sınıfa girerek, bir süre sohbette bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilere kitap hediye ederek, başarılar diledi.

 

Yeni eğitim öğretim döneminde Tokat il genelinde 635 resmi ve özel okulda 106 bin 629 öğrenci ile 6 bin 855 öğretmen ders yapacak.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.09.2019
Güncelleme Tarihi : 10.09.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar