Havaalanı inşaatı kaldığı yerden devam

6.9.2019
1076 kez Okunmuştur.


Ak Parti Tokat Milletvekili ve Gurup Başkanvekili Özlem Zengin, Yeni Tokat Havalimanı inşaatında yaşanan sıkıntıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerekli kurumlara talimat vermesiyle inşaata Pazartesi gününden itibaren kaldığı yerden devam edileceği öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde gazetemizde yer verdiğimiz Vekillerin Havalimanı 2020 yılına yetişecek söylemleri ne oldu? başlıklı haberde yüklenici firmanın hak ediş alamadığını ve işçilerin maaşının ödenmediğinden dolayı inşaatın durduğu iddialarını paylaşmıştık. 2020 yılı Haziran ayında tamamlanarak hizmete girmesi beklenen Yeni Tokat Havalimanı geçtiğimiz günlerde ödenek alamadığı için inşaat çalışmaları durdurulmuştu
Yapılan haberler ve paylaşımlar sonrası Ak Parti Tokat Milletvekili ve Ak Parti Gurup Başkanvekili Özlem Zengin, Tokat Havaalanı Müdüründen gerekli bilgileri aldıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a konuyu ilettiği öğrenildi.
 
PAZARTESİ İNŞAAT KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK
Ak Parti’nin Salı günü yaptığı MYK toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen Özlem Zengin, Erdoğan’a Yeni Tokat Havaalanı inşaatı için ödenmesi gereken hak edişlerin yaklaşık 3 aydır ödenmediğini ve inşaatın durduğu bilgisini verdi. Bunun üzerine gerekli mercilere talimatlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Tokat Havaalanı inşaatının sorunsuz devam etmesini istedi.
Yaşanan gelişmeler sonrasında Pazartesi gününden itibaren Yeni Havaalanı inşaatının kaldığı yerden devam edileceği öğrenildi

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.09.2019
Güncelleme Tarihi : 6.09.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar