MAHALLE MUHTARINDAN ÖRNEK PROJE

3.9.2019
1036 kez Okunmuştur.

Tokat’ta mahalle muhtarı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında mahallede yaşayan 7-14 yaş arası 60 çocuk yüzme kursuna gidiyor. Mahalle Muhtarı Mücahit Duran, mahallemizde yüzme bilmeyen çocuk kalmadı.

Kent merkezi Altıyüzevler Mahallesi muhtarı Mücahit Duran mahallede yaşayan çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durmaları ve kötü çevre edinmemeleri için proje hazırladı. 7-14 yaş grubu çocukları kapsayan proje kapsamında 60 çocuk için yüzme kursu açıldı. Halk Eğitim Merkezi ve Gençlik Spİl Müdürlüğünün de katkıları ile hayata geçirilen projede yaz tatili süresince çocuklar hem yüzme öğrendi hem de doyasıya eğlendi. Mahalle muhtarı Mücahit Duran tarafından hayata geçirilen projede çocuklara kendisi ile birlikte, Elif Uçar, Esra Pelit, Merve Atılgan, Ali Baran yüzme öğretiyor.

600 evler mahallesi muhtarlığı olarak, ilk amacının mahallenin tertip düzen ve genel ihtiyaçları olmak olduğu kadar, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve çocuklarımızın değişim ve gelişimleri anlamında, çeşitli sosyal faaliyetler ve etkinlikler ile de layıkıyla görevini yapmaya çalıştığını belirten Altıyüzevler Mahalle Muhtarı Mücahit Duran, “Bizim amacımız mahalledeki çocukların farklı yeteneklerinitaya çıkarmak aynı mahallenin çocuklarını birlikte hareket ettirmek arkadaşlık bağlarını güçlendirmek spyapan veya sosyal etkinlikler de bulunan çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak. Bu sayede akademik olarak daha başarılı oluyorlar. Bu yıl yüzme kurslarımızın 4’üncü yılı mahalle sakinlerimizde çok ilgi gösteriyorlar. Onlar içinde güvenli şekilde çocuklarının yüzme öğrenmeleri, muhtarlık önünden çocuklarının servisle ve mahalle muhtarı eşliğinde gitmeleri kendilerini ve çocukları özel hissettiriyor. Bizde bu sayede bütün mahalledeki yetişen çocukları daha yakinen tanımış oluyoruz. Projenin bir benzeri muhtar tarafından yapılan yok kendi adıma ve mahallemiz adına örnek bir muhtarlık olma yolunda başta Tokat Valimiz Ozan Balcı, Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik SpMüdürlüğüne halk eğitim aracılığıyla bizimle çalışan yüzme hocalarına mahalle sakinlerime teşekkür ederim” dedi.

“YÜZME BİLMEYEN ÇOCUK KALMADI”

Sözlerinin sonunda ise yetişkinler için de kurs açacaklarını ifade eden Duran, “İki sene önce başladığımız bu sene de devam ettirdiğimiz, yaz yüzme kursu etkinliğinden dolayı, mahallemiz de yüzme bilmeyen genç ve çocuğumuz kalmadı. 600 evler mahalle muhtarlığı olarak, yaz dönemi etkinliklerimize diğer mahallelerden gençlerimizi ve çocuklarımızı da dahil ederek, genel anlam da gençlerimizin ve çocuklarımızın değişim ve gelişimlerine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Önümüz de ki dönemlerde bu ve buna benzer sosyal etkinlikler ve aktiviteler ile gençlerimiz çocuklarımız ile birlikte, yetişkin mahalle sakinlerimizi de bu tür aktivitelere dahil edeceğiz” diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.09.2019
Güncelleme Tarihi : 3.09.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar