MİLLETVEKİLİ DURMAZ’DAN 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ AÇIKLAMASI

1.9.2019
1056 kez Okunmuştur.

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Durmaz yayımladığı mesajında; “Barış sımsıkı kenetlenmiş elleridir insanların sıcacık bir ekmektir o, masası üstünde dünyanın. Barış, bir annenin gülümseyişinden başka bir şey değildir. Ve toprakta derin izler açan sabanların tek bir sözcüktür yazdıkları: Barış

Ve bir tren ilerler geleceğe doğru kayarak benim dizelerimin rayları üzerinden buğdayla ve güllerle yüklü bir tren. Bu tren, barıştır işte. Kardeşler, barış içinde ancak derin derin soluk alır evren. Tüm evren, taşıyarak tüm düşlerini. Kardeşler, uzatın ellerinizi. Barış budur işte.

DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN

Bugün 1 Eylül Dünya Barış Günü Ülkemizin ve Dünya’nın dört bir yanında savaşa karşı barışı, demokrasi ve özgürlükleri savunan yüreklere bin selam olsun. Anadolu toprakları yüzyıllar boyunca her daim kardeşleşmenin sahası olmuştur. Birlik beraberliğin, kardeşliğin, farklılıkları aynı sofrada birleştirmenin, umudun adıdır barış. Mustafa Kemal Atatürk; Yurtta Barış, Dünya`da Barış yaklaşımını bizlere vasiyet ederken hem ülkenin içinde  bulunduğu jeopolitik konumu ve yıllar geçtikçe ağırlaşacağını öngördüğü bu konumun getireceği siyasi ve ekonomik yükleri, hem de çağdaş ve aydın insanın taşıması gereken barışçıl evrensel ruhu birlikte harmanlayabilmiş olmanın özgüven ve kararlılığı içindedir.

Ata`mızın bu vasiyetini anlamak, özümsemek ve barışın teminatı Cumhuriyete sahip çıkmak en birincil sorumluluğumuzdur. Barış ve kardeşlik bizim mayamızdır, bizleri bir arada tutan harçtır. Bizler, Pir Sultan’dan Hacı Bektaş Veli’ye; Yunus Emre’den Mevlana’ya akıp gelen kardeşleşme ülküsünün Mustafa Kemal’de hayat bulan “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” felsefesini yaşamında rehber edinmiş bir anlayıştan geliyoruz. Barışın, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin hüküm sürdüğü aydınlık yarınlar dileğiyle 1 Eylül Dünya Barış Gününü kutlu olsun” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 1.09.2019
Güncelleme Tarihi : 1.09.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar