Topçam Şenlikleri Meşalesi Yakıldı

1.9.2019
1025 kez Okunmuştur.

Resmi açılışı yapılan topçam şenliklerinin ikinci gününde Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, MHP Milletvekili Yücel Bulut ve AK Parti Milletvekili Mustafa Arslan ile beraber hep birlikte Festival Meşalesini Ateşlediler.

 

Açılış meşalesinin yakılmasının ardından Başkan Eroğlu: “ Bugün aynı zamanda 30 Ağustos Zafer Bayramımız. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bize Cumhuriyeti bağışlayan bütün geçmişlerimize, şehitlerimize, gazilerimize ne kadar müteşekkir olduğumuzu buradan ifade ediyorum. Allah razı olsun diyorum. Bütün şehitlerimizi de rahmetle minnetle anıyorum. Yirmi ikincisini(22) düzenlediğimiz Topçam şenliklerimiz dün itibariyle başlamış bulunmakta. Bugünde ikinci günündeyiz ve biraz sonra sizlerde Osman Öztunç beyefendiyle birlikte olacaksınız. Tabi ben özellikle şenlikler anlamında birkaç cümleyi burada sarf etmek istiyorum. Bu tip çalışmalar programlar şenlikler bizi bir araya getiren, birliğimizi beraberliğimiz pekiştiren, aynı zamanda şehrimizde bir heyecan yaratan, şehrimizin unsurlarınıtaya çıkartan bunlarında tanıtımına vesile olan programlar. Birkaç yıldır da ara vermiştik.

 

“Topçam Şenlikleri Devam Edecek”

 

Malumunuz şehitlerimiz oldu, bir darbe teşebbüsü oldu ve bu anlamda yaklaşık üç Yıldır bu programa, bu şenliklere ara vermiştik. Ama bu yıldan itibaren inşallah yeniden şenliklerimize devam ediyoruz. Daha önceki belediye zamanlarımızda başlamıştı bu yılda 22.si gerçekleşiyor. İnanıyorum ki daha nice nice böyle programlarda yine buluşacağız. Allah ömür verdiği sürece Topçam Şenlikleri devam edecek.

 

“Tokat’ımızı Daha İyi Tanıtalım İstedik”

 

Bugün ben çok heyecan duydum zira şehrimizin bir unsuru olan yaprak, domates hanımlarımızın o hünerli ellerinde siz değerli hemşehrilerimizin görücüsüne çıktı. En lezzetli bakla dolması, en lezzetli zeytinyağlı dolma en lezzetli yine et dolması ve yine en hızlı dolma yeme yarışması, en hızlı bat yeme gibi birçok alanlarda yarışmalar yapıldı. İşte bu vesileyle yaprağımızı, domatesimizi daha iyi tanıtalım istedik. İşte şenlikler bir taraftan bunun için var.

 

“Hiç dışarından sanatçı getirmedik”

 

Bir hemşehrimiz olan Sedat Sarıgül bey dün akşam burada konser verdi. Hep  beraberce dinledik. Bugün ise Osman Öztunç bey birazdan sahnede olacak. Yarın yine bir başka hemşehrimiz olan Songül Karlı hanım kanal Tokat’ın hemen o yanındaki meydanda sizlere hitap edecek, sizlere güzel bir halk müziği dinletisinde bulunacak. Bu vesileyle bir çok başarısıyla Tokatta hangi insanlar yetişmiştaya koymuş oluyoruz. Hiç dışarından sanatçı getirmedik. Gördünüz iki tane halk oyunu ekibimiz çıktı. Halk oyunlarımızı da elimizden geldiğince tanıtmaya çalıştık.

 

“Tokat’ın daha iyi yerlere gelmeye ihtiyacı var”

 

Bu şehir hepimizin. Bu şehrin daha iyi yerlere gelmeye daha iyi tanıtılmaya daha güzel işlere imza atmaya ihtiyacı var. Güzel işler yapıldı ama inanıyorum ki ilerde daha daha güzel işleri hep beraber yapacağız. Ben buna canı yürekten inanıyorum güveniyorum. Sizlere inanıyoruz sizlerle omuz omuza verdiğimizde evelallah yapamayacağımız hiçbir şey yok. Bunu da buradan canı yürekten belli ediyorum. Bir kez daha sizlere ve sayın vekillerime teşekkür ederek saygılar sunuyorum.” Şeklinde konuştu.

 

Ardından MHP Milletvekili Yücel Bulut:“ Bugün her köyden her kökten Tokat kimliğinde birleşip, sevgisiyle merhametiyle, Tokat’a duyduğu sevdayla bugün burada bizi yalnız bırakmayan değerli hemşehrilerim hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde bizleri bu milletin evladı olmakla birleştiren, Tokat sevdasında birleştiren ve bu meydana taşıyan bu güzelganizasyonda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Bunların başında sayın Belediye Başkanımız geliyor. Kendisine ve Tokat’a hiçbir zaman destek vermekten esirgemeyen Tokat valimize ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Hepinize uzun sağlıklı ömürler diliyorum. İyi ki varsınız, çok teşekkür ediyorum.” şeklinde ifadelerde bulundu.

 

Ardından Bulut, sözü Ak Parti Milletvekili Mustafa Arslan’a bıraktı:“ Ağustos ayının Türk tarihinde, Türk geçmişinde önemi vardır. Ağustos ayı bizim şanlı tarihimizde hep zaferlerle dolu. 26 Ağustos 1071 de Malazgirt’ten Anadolu’nun kapılarını Sultan Alparslan bizlere açtı. Anadolu’yu Türk yurdu yaptı.30 Ağustos da biz düşmanları denize döktük. Bizim kardeşliğe ihtiyacımız var. İçerden dışardan Türkiye’yi bölmek isteyenler, parçalamak isteyenler al bayrağımızı kastetmeye çalışanlar büyük bir çalışma ve gayret içerisinde ama devletimiz, hükümetimiz her alanda ve her platformda  büyük bir mücadele veriyor. Bunun için tek bir şeye ihtiyacımız var o da birlik ve beraberliktir. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Bayrağımıza, ezanımıza kastedenlere fırsat vermesin. Belediye başkanımıza teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum sağ olun, var olun.” Şeklinde konuştu.

 

Sonrasında Tokatlı sanatçı Osman Öztunç sahne aldı ve sevilen şarkılarını dillendirdi. Yaklaşık bir buçuk saat sahnede kalan Öztunç:“ Burada öz topraklarımda hemşehrilerimle buluşmak benim için gerçekten gurur verici sevinç duyduğum bir durum. Tokatlı kimliğindeki samimiyeti yüzlerinizden görebiliyorum.” Dedi ve ardından Belediye Başkanı ve AKP Milletvekili Mustafa Arslan Sanatçı Osman Öztunç’a hediyelerini takdim ettiler.

Ardından konserin sonlanmasıyla sahneden inen Osman Öztunç hayranlarının büyük ilgisinden dolayı uzun bir süre konser alanını terk edemedi. Hayranlarını kırmayarak hepsiyle tek tek fotoğraf çekildi.

(Haber/Foto Muhabir:Volkan Özer)

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 1.09.2019
Güncelleme Tarihi : 1.09.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar