MALİ MÜŞAVİRLER GENEL BAŞKANINI SEÇİYOR

23.8.2019
596 kez Okunmuştur.

2019 Ekim ayı içerisinde Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler (TÜRMOB) genel başkanlık seçimi yapılacak. Genel başkan adayları Türkiye’de 77 Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ile 8 Yeminli Mali Müşavirler odalarını ziyarete başladı. Adaylardan eski TÜRMOB Genel Başkanı ve ekonomiden sorumlu Devlet Eski Bakanı Masum Türker, seçimler nedeniyle Tokat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaret etti.

Toplantıda konuşma yapan Tokat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Turan Çelik, mesleki sorunların bazılarının ve öncelikli olanların biran önce çözülmesini istiyoruz. Bu konuların bazıları; mücbir sebep, meslek mensuplarının tahsilat sorunu, mali tatilin uygulanabilir hale getirilmesi, nispi aidatların yasal statüye kavuşturulması, oda aidatlarının tahsili, mali müşavirler üzerinden gereksiz bazı angaryaların kaldırılması konusunda destek bekliyoruz” dedi.

“BU ÖRGÜTÜ BU ÖRGÜTÜN MENSUPLARI YÖNETİR”

Tokat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Turan Çelik’in dile getirdiği hususlar hakkında seçildiği taktirde nasıl bir yol izleyeceklerinden bahseden eski TÜRMOB Genel Başkanı ve ekonomiden sorumlu Devlet Eski Bakanı Masum Türker, “Benim en büyük idealim bu örgütü bu örgütün mensupları yönetir. Biz yönetmeliyiz. Bizim dışımızda birisi yönettiği zaman yönetemiyor, yönetiliyoruz. O zaman kamuoyu paydaşlar bize itibar etmiyor. Çünkü biliyki senin karar mekanizman yok. Ben yıllarca kürsülerde bu hakkı istiyoruz diye konuşmalar yaptım. Sizin bu bahsettiğiniz konularda zamanında birçok toplantıya katıldım. Kanunu elde edene kadar. Elde ettiğim bu birikimi ben burada olan herkese devretmeliyim. Başkasına değil. Böyle bir sistem olmalı. Şuan ki yaklaşım doğru bir yaklaşım değil. Ben bu yaklaşıma hayır dediğimde kimse inanmadı. Meslekte birlik üçüncü sıraya düştü. Bana herkes her şeyi söylüyor. Kim ne derse desin idealiniz varsa bu meslek bizim geleceğimize daha itibarlı teslim edilmelidir. Her ilde delegelerle gelerek mini kongreler yapmalıyız. Çünkü o ambiyansı yaşayacak kongrede, duyguları kabaracak. İnsanlar birbirleri ile kaynaşmıyorsa ilgilenmiyorsa sorun vardır. Bizim siyasileri etkileyen bir yapı kurmamız gerekiyor. Her parti için o parti ile ilişkisi olan arkadaşlarımızdan yararlanacağız” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 23.08.2019
Güncelleme Tarihi : 23.08.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar