GEÇMİŞTEN BUGÜNE TARİHİ FOTOĞRAF MAKİNELERİ

22.8.2019
581 kez Okunmuştur.

Geçmişte zamanın Gazetecilerinin yanı sıra şahsi amaçla kullanılmış fotoğraf makinaları ve video kameralar Tokat Belediyesi Şehir Müzesi`nde sergileniyor.

 

Geçmişte zamanın Gazetecilerinin yanı sıra şahsi amaçla kullanılmış fotoğraf makinaları Şehir Müzesinde sergileniyor. Geçmişte acı tatlı birçok hadiseye tanıklık etmiş çok sayıda kamera ve fotoğraf makinesi, Tokatta Şehir Müzesi`nde sergileniyor. Fotoğraf makinesi ve kameraların tarihi gelişimine ışık tutan makinalar, fotoğraf meraklılarının ilgisini çekiyor.

 

İnsanoğlu tarih boyunca çizimlerin yanı sıra çeşitli anları ve nesneleri kaydederek gelecek nesillere aktarabilmek için birçok çalışma yaptı. Optikin babası olarak da bilinen Arap fizikçi, matematikçi ve mühendis İbn-i Heysem, ışın teorisi ile bu konudaki ilk çalışmasını 10. yüzyılın başında gerçekleştirdi. Gözün görme olayını mercekle gerçekleştirdiğini savunan, iki gözün aynı cismi nasıl gördüğünü, ışığın küresel ve parabolik aynalarda yansımasını inceleyen İbn-i Heysem, optikte gölge oluşumu teorisiyle kamera ve fotoğraf modelini ilk deneyen isim oldu.

 

Sonraki yüzyıllarda çeşitli çalışmalarla dizaynı yapılarak icat edilen, gelişen teknolojiyle birlikte cep telefonlarına kadar entegre edilen kameralar, mesleki anlamda kişilerin hayatını kolaylaştırırken, diğer yandan kullanıcıları tarafından nesillere aktarılacak kalıcı hatıralar biriktirebilmek için kullanılıyor.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 22.08.2019
Güncelleme Tarihi : 22.08.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar