Tokat`ta su baskınları

22.8.2019
669 kez Okunmuştur.

Tokat`ta akşam saatlerinde başlayan sağanak etkili oldu. Kentte bazı iş yerlerini su bastı.

Kent merkezinde saat 20.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık 30 dakika etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Gazi Osman Paşa Bulvarı üzerinde seyir halinde olan sürücülere zanlar yaşatan yağış işyerlerini de etkiledi. Yüksek Kahvenin bulunduğu sokak üzerindeki 25 iş yerini su bastı. Sokak üzerinde bulunan bir fırındaki 100 çuval un kullanılamaz hale geldi. Yağmurun dinmesi ile esnaflar su basan dükkânlarını kendi imkanları ile temizlemeye çalıştı.

İşyerini su basan esnaflar çarşınıntasında biriken suyu tahliye ermek için kendi imkanları ile rögar kapaklarını açmaya çalıştı. Belediye ekiplerinin geç gelmesine de tepki gösteren esnaflar. Ekiplerin çalışma yapmasına gerek yok biz kendi işimizi kendimiz yaptık ifadelerini kullanarak bağırdılar.

Diğer yandan Karşıyaka Çarşamba pazarı Mustafa Güngör caddesi üzerinde bazı zemin katları da su bastığı ihbarı üzerine bölgeye belediye ekipleri sevk edildi.

Merkeze bağlı Güryıldız beldesinde ise sağanak yağış sele neden oldu. Belde içerisinden geçen derenin taşması sonucu kaldırımlar ve tarım arazileri zarar gördü.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 22.08.2019
Güncelleme Tarihi : 22.08.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar