TOKAT’TA GÜREŞ RÜZGARI ESTİ

19.8.2019
453 kez Okunmuştur.

Tokat Belediyesi Topçam Festivali Yağlı Pehlivan Güreşleri, Gümenek Mesire Alanında gerçekleştirildi.

Düzenlenen programa AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz,Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat katıldı.

Yağlı pehlivan güreşlerine vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Güreşleri izlemek isteyen vatandaşlar, sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanından kalkan otobüslerle, Gümenek Mesire Alanına ulaştırıldı.

Tokat Belediyesi Topçam Festivali Yağlı Pehlivan Güreşleri ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, buganizasyonu daha da geliştireceklerini ifade ederek şunları söyledi; “Gümenek’te er meydanında güzel, seyirli bir şekilde güreş müsabakalarını izleyeceğiz. Arkamda Türkiye’mizin önemli pehlivanları var. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Bizleri kırmadılar buraya geldiler ve biraz sonra da meydana çıkacaklar. Onlardan Allah razı olsun, hepsinin yüreğine sağlık diyorum. 7 kez bu güreşler yapıldı ama ben bir söz vermiştim. Güreş severlere, Tokat’ta güreşe her anlamda baş koyan derneklerimize, güreşçilerimize söz vermiştim. Bu sene Tokat’ta kendinden söz ettiren bir güreşganizasyonu yapacağız demiştim. İnanıyorum ki bugün güzel birganizasyon oldu. Siz değerli hemşehrilerimizin yoğun katılımı da bunun bir göstergesi. Bunun devamını, daha güzelini yapacağımıza da buradan söz veriyorum. Tokat’ta bu işi geliştirmek, büyütmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Allah izin verirse 2021’de Tokat’ta yağlı güreşler çok daha büyük birganizasyonla yapılacak. Er meydanında bunun sözünü veriyorum. Bu vesile ile Tokat’ımızın yetiştirdiği değerli güreşçilerimizi de anıyoruz. Tokat inşallah nice güreşçiler yetiştirmeye devam edecek. Ben bu güzelganizasyona katılan herkese, emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum”

Program, nefes kesen müsabakalarla devam etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.08.2019
Güncelleme Tarihi : 19.08.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar