ÇAT, GÜREŞÇİ YETİŞTİRİYOR

17.8.2019
1790 kez Okunmuştur.

2015 yılından beri Çat kasabasında Güreş Antrenörü İbrahim Pelit’in katkısı ile Tokat Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kurslar sayesinde birçok çocuk güreş sporu ile tanışma fırsatı buldu. Her yıl en az 40 çocuğun eğitim aldığı kurslarda yıl bazında 5-6 çocuk çeşitli güreş eğitim merkezleri tarafından yapılan sınavları kazanarak bu merkezlere yerleşiyor.Son 5 yıl içerisinde 55 öğrenci bu merkezlere yerleşti..

Eğitim süresi içerisinde Öğrencilerin 30 mt,60 mt, yerden yüksek atlama, barfiks çekme ve şınav çekme tekniklerini incelemesi, Sağlık topu ve dambıl ile kuvvet geliştirme tekniklerini incelemesi gibi çalışmalar yer aldı

Çat Şehit Üsteğmen Ragıp Yılmaz Ortaokulu çok amaçlı salonunda yapılan eğitimlerde ulusal ve uluslararası düzeyde standartlara uygun, her yaşta ve düzeyde bireye mesleki yeterlikler kazandıracak eğitim ve öğretim olanağı sunuluyor.

Toplamda 480 saat verilen eğitim sonucunda Halk Eğitimi Merkezi tarafından yaygın eğitim sertifikası verilerek başarı gösteren çocuklar ödüllendiriliyor.

 Gerçekleştirilen bu çalışmalar SpTokat projesi kapsamında genişletilerek sürdürülecek. Tokat Halk eğitimi Merkezi sporu yaygınlaştırmak adına her yerde olduğu gibi köy ve kasabalarda da çalışmalarına devam ediyor

 

Çat Kasabasında devam eden güreş kursu Tokat Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Erarslan  ve Müdür Yardımcısı Fatih Duman tarafından ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulundular. Önümüzdeki dönemde de bu başarıların artarak sürdürüleceğine inandıklarını belirttiler.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.08.2019
Güncelleme Tarihi : 17.08.2019
SPOR
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar