Reşadiye’de, Çarşı Ve Mahalle Bekçileri İle Sokaklar Artık Daha Huzurlu

9.8.2019
826 kez Okunmuştur.

Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, ilçede yeni göreve başlayan Çarşı Mahalle Bekçileri (ÇMB) ile toplantı yaptı. Kaymakamlık makamında yapılan toplantıya Emniyet Amiri Ramazan SAKA’da hazır bulundu.

Toplantıda; bekçilerin, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 1966 yılından bu yana görev yaptığını hatırlatan Kaymakam Mete; “Bekçilerin suçun önlenmesi, meydana gelen suçun şüphelilerinin yakalanması ve sorumluluk alanına giren bölgelerde asayişin düzenli bir şekilde sağlanması konularında etkin bir şekilde görevlerini yerine getiren, genel kolluğa yardımcı silahlı bir kuruluştur” dedi.

Mahalle muhtarlarıyla ve mahalle sakinleriyle halkın huzur ve güvenliği için yakın işbirliği içerisinde bulunmalarını, suç ve suçlulara karşı koordinasyon içinde çalışmaları konusunda tavsiyelerde bulunan Kaymakam Mete; “Mahallelerdeki olumsuzluklarla ilgili bilgi alarak, ilgili birimler arası koordinasyon sağlanması ve olası olumsuzlukların ivedilikle çözülmesi gerekir. Bekçilerimiz, asayiş olaylarının azalmasında etkin rol oynayarak, halkın mal ve can güvenliğinin korunmasında yardımcı olacaklardır” dedi.

Kaymakam Mete, toplantının son bölümünde ise göreve yeni başlayan bekçilere başarılar temennisinde bulundu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.08.2019
Güncelleme Tarihi : 9.08.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar