Kitap Tokat- SpTokat Ödül Töreni yapıldı

9.8.2019
155 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, Valilik koordinesinde yürütülen Kitap Tokat ve SpTokat projesi kapsamında gerçekleştirilen ödül törenine katıldı.

 

Gazi Osman Paşa Lisesi’nde gerçekleşen törene Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkan Vekili Havva Sabuncuoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Gençlik ve Spİl Müdürü Cemil Çağlar,  Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Törende başarı belgelerini takdim eden Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta çok güzel işler yapıldığını söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı, “Bizlere düşen görev sizleri yüreklendirmek ve desteklemek. SpTokat çok kıymetli bir iş. Tüm Türkiye’ye örnek olacak. Spkültürünü oluşturmak, spaltyapısını oluşturmak ve çocuklarımızı sporla buluşturuyoruz. Sporu bir yaşam tarzı haline getirmemiz lazım. 3 milyona yakın malzeme desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz. Tokat bütün kurum ve kurumlarıyla bu işi çok güzel yürütüyor. SpTokat çok güzel bir proje oldu. Yazın Kültür Sanat SpYaz okulları olarak da devam etti. SpTokat’ı daha çok geliştireceğiz. Ben emeği geçenleri canı gönülden kutluyorum.” dedi.

 

“Tokat’ı Nitelikli Kitaplarla Buluşturacağız”

Eğitim Tokat projesi kapsamında da çok güzel işler yapıldığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ı nitelikli kitaplarla buluşturup, çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için çalışmalar yapıldığını söyledi.  Vali Dr. Ozan Balcı, “Kitap Tokat projemizde yine arkadaşlarımız canla, başla, aşkla, şevkle çalıştı. Kitap bilgiye ulaşmanın en güzel yolu. Çocuklarımızı, memleketimizi ve milletimizi seviyoruz. Çocuklarımız Dünya çocukları ile rekabet etsin, bilgiyle donansınlar istiyoruz. Ben kitap okuyup başarısız olan bir çocuk görmedim. Kitap okumak, yemek yemek gibi su içmek gibi özel vakit ayırarak yapılması gereken bir şeydir. Kitap insanı rahatlatır, geliştirir. Her çocuk mutlaka bir kitap taşımalı. Herkesin patates kutusundan, bisküvi kutusundan da olsa bir kitaplığı olacak evde. Tokat’ı Türkiye’nin en güzel kitaplarının olduğu bir il haline getireceğiz. Bunun yanında kütüphaneleri zenginleştireceğiz. Kısacası Tokat’ı kitabın başkenti haline getireceğiz. Bebek kütüphaneleri, çocuk kütüphaneleri yapıyoruz. Biz Tokat’ı, eğitimi, sanatı, kitabı seviyoruz. Ben il valisi olarak bütün projeleri takip ediyorum. Yılmadan, yılgınlık göstermeden, aşkla, şevkle çalışan bir ekip var. Herkesin emeğinin karşılığı mutlaka vardır. Çalışkanlığı yaşam tarzı haline getireceğiz. Tokat’ta herkes işini bir numara yapacaktır. Çalışkan insanlar benim dostum, en iyi arkadaşımdır. Çünkü memleket ve milletimizin böyle insanlara ihtiyacı vardır. Bende her zaman desteklerim.

 

“Değer Üreten İnsanları Değerli Kılacağız”

Etüt Tokat projesi ile Tokat’ın eğitim alanında Türkiye sıralamasında ilk üç yılda 20. sırada, ilk beş yılda ise 5. sırada olacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ın böyle bir hedefi var. Bu işi destekleyen, emek veren çok kıymetli bir eğitim camiası var. Bende her hafta raporları alıyorum ve takip ediyorum. Etütlerin yürütülmesi için yine kaynaklar oluşturduk. Materyal destekleri veriyoruz. Hatta daha da geliştireceğiz. Ara sınıflar ve mezunlar için de kurs düşünüyoruz. Çok güzel bir proje oldu. Etüt demek çalışmak demek zaten. Çalışkan insan başarısız olur mu?  Çalışkan adamlar değer üreten adamlardır. Değer üretenleri değerli kılacaksın. Tokat’ta kim değer üretmek için çalışıyorsa ona değer vereceğiz. Çalışkanlığı karakter haline getireceğiz. Ailesine, devletine, milletine bağlı çocuklar yetiştireceğiz. Aklını cesurca kullanan, sorgulayıcı çocuklar yetiştireceğiz. Hayal kurmak da çok önemli. Her çocuğun büyük bir hayali olmalı. Kendilerine, aileleri ve milletine ilişkin hayal kuran çocuklar yetiştireceğiz. Onları desteklemekten keyif alıyorum. Devletimizin imkanları var. Onları milletimiz için kullanıyoruz. Eğitim camiasının emrindeyiz. Tokat için ve memleket için yapacağız bunu. Bilgi, bilim, eğitim, kitap ve çalışkan insanların dostuyuz. Bütün emek veren arkadaşlarımız desteklemekten mutluluk duyuyoruz.“ dedi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, konuşmasının ardından törene katılan çocuklara kitap hediye etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tokat Kent Konseyi ve Tokat Fotoğrafçılar Derneği işbirliği ile düzenlenen fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğrencilere sertifika ve ödülleri Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz tarafından verildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.8.2019
Güncelleme Tarihi : 9.8.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar