EKOTURİZM TOKAT’TA CANLANDIRILACAK

9.8.2019
178 kez Okunmuştur.

 Tokat Kent Konseyi Tanıtım Turizm Çalışma Grubu üyeleri il turizminin canlandırılması için yapılması gerekenleri konuşmak için bir araya geldi.

Tokat Kent Konseyi Tanıtım Turizm Çalışma Grubu üyeleri Dedeman Otelde bir araya geldi. Toplantıya Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, Tokat Kültür ve Turizm İl Müdürü Adem Çakır, Tanıtım Turizm Çalışma Grubu Başkanı Süleyman Üzümcü ve grup üyeleri katıldı. Toplantıda Tokat Turizminin canlandırılması ve ülke genelinde söz sahibi olması için nelerin yapılacağı konuşuldu.

Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, Tokat turizminin canlandırılması ve tanıtımının yapılması için çalışma grubuna büyük iş düştüğünü söyledi.

Gürbüz,” Valimiz Dr. Ozan Balcı Tokat’ın tanıtılması ve turizminin canlandırılması için çalışmalar yapıyor. Büyük tur şirketleri ile görüşmeler yaparak programlarına Tokat’ı da almaları hususunda telkinlerde bulunuyor. Bu konuda çalışmalarına bizlerde elimizden gelen desteği yapmalıyız. Bu çalışmalar şehrimize değer katacaktır. Bizler yakın zamanda Çorum, Amasya ve Ordu illerine giderekalarda bir dizi görüşmeler yaptık. Bu görüşmeler neticesinde 3 şehrin birbirine zarar vermeden turizm alanında birbirleri ile irtibatta olmaları konularında fikir alışverişinde bulunduk. Bu görüşmelerimiz devam edecek. Hepimizintak derdi Tokat. Hepimizin beklentisi Şehr-i Tokat’ı ulusal ve uluslararası alanda üst sıralara çıkarmaktır. Yapılan her hamle mutlaka karşılığını alacaktır. Bu manada biz Kent Konseyi olarak Tokat Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüzle sürekli irtibat halinde olacağız vetak çalışmalar yapacağız. Bugün bizleri kırmayarak toplantımıza iştirak eden Adem Çakır Müdürüme teşekkür ediyorum.” dedi.

Tokat Kültür ve Turizm İl Müdürü Adem Çakır ise, “Biz Tokat sevdalısıyız. Şehrimizin daha iyi noktalara gelmesi için işbirliği içerisinde çalışmalar yapmalıyız. Turizm pazarlama ile gelişir ve ülke genelinde söz sahibi olur. Biz Müdürlüğümüz olarak kültür ve turizm alanında bazı alt yapıları oluşturmak için çalışmalar yapıyoruz. Sivil toplum kuruluşları ile de irtibat içerisinde olarak yeni fikirleri eklemek istiyoruz. Tokat gerek kültür, gerek sanat gerekse doğa anlamında ülkemizin sayılı şehirlerinden. Bizler bu güzellikleri gün yüzüne hep birlikte el ele vererek çıkarmalıyız. Öncelikle EKOTURİZMi canlandırmalı ve gerek yerli, gerekse yabancı turistleri şehrimizde konuk etmeliyiz. Her zaman diyorum Tokat’ın iki T si var. Biri Turizm diğeri tarım. Müdürlük olarak tur şirketleri ile görüşerek EKOTURİZMi geçen sene ve bu sene hayata geçirdik. Tokatlı bir tur şirketi ile görüşerek büyük şehirlerde ilana çıktık. Bu ilanlar neticesinde 1800 yerli ve yabancı tur şirketi bizimle irtibata geçerek EKOTURİZM alanında çalışmalar yapmak istediklerini belirttiler. Bizlerde 30 farklı ülkeden 60 turizm acentasını şehrimizde misafir ettik. Önümüzde Tokat yayla turizmini canlandırmak içinde çalışmalar başlattık. Özellikle yaylalardaki yapıların doğallığını bozmadan aynı şekilde konaklama yerleri hazırlamayı ve buralarda gelecek olan insanların konaklamalarını sağlayacağız. Şehrimizin gerek tarihi gerekse doğasını en iyi şekilde insanlara anlatacağız. Bir diğer çalışmamızda Tokat Yazmacılar Hanını “yazma ve Etnografya Müzesi” haline getirmek olacak. Bu bağlamda özellikle Kent Konseyimizin Tanıtım ve Turizm Grubundaki arkadaşlarımıza büyük iş düşüyor. Ben Tokat sevdalısı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Tokat Kent Konseyi Turizm ve Tanıtım Çalışma Grubu Başkanı Süleyman Üzümcü ise, “çalışma grubu olarak bizler şehrimizin değerlerine sahip çıkmak bunları turizme kazandırmak hedefiyle gayret ediyoruz. Bu bağlamda İl kültür turizm müdürlüğümüz iletak hareketle şehrimizin ulusal ve uluslararası arenada daha iyi tanıtılması noktasında üzerimize düşen ne varsa grup arkadaşlarımızla birlikte elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bizler şehrini seven gönüller olarak yeni fikirler ve görüşlerle şehrimize değer katacağımız bilinciyle bir yol yürüyoruz. İnanıyorum ki Tokat’ımız turizm anlamında kendini aşacak ve çok daha iyi yerlere gelecektir.” dedi.

Konuşmalar sonrasında Tokat Kent Konseyi Tanıtım ve Turizm çalışma Grubu üyeleri fikirlerini beyan ettiler.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.8.2019
Güncelleme Tarihi : 9.8.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar