Vali Dr. Ozan Balcı, Hayvan Pazarını Ziyaret Etti

9.8.2019
154 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, canlı hayvan pazarını ziyaret ederek yetiştiricilerden bilgi aldı.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarını ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı,  hayvan yetiştiricileri ve vatandaşlarla sohbet etti.

Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili,  Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen beraberinde ziyaretini gerçekleştiren Vali Dr. Ozan Balcı, pazar alanında besicilerden küçük ve büyük baş hayvanların fiyatları hakkında bilgi aldı. Besicilerin sorun ve taleplerini dinleyerek pazardaki satışlar ve hareketlilik hakkında hayvan yetiştiricileri ile sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı,  hem kurban alanlar, hem de satanlar için hayırlı ve bereketli alış verişler dileyerek, “ Allah herkesin emeğinin karşılığını versin dedi.

İstanbul, Kocaeli, Bursa, Antalya, Ankara olmak üzere 13 farklı ilden 12 bin 243 büyükbaş, 9 bin 361 hayvan sevki gerçekleştirilirken, kurbanlık hayvanların ilimiz ekonomisine yaklaşık 150 milyon lira katkı sağlayacağı belirtildi.

Hayvan Pazarında İneklere Gebelik Muayenesi Yapılıyor

Tokat 2023 Vizyonu Tarım Tokat “Gebe İnekler Meraya Buzağılar Yaşama Dönüyor” projesi kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüklerine alınan ultrason cihazları ile veteriner hekimler tarafından bin 200 dişi hayvan muayene edilerek,  yaklaşık 300 hayvanda gebelik tespiti yapıldığı ve  kurban pazarına alınmadığı belirtildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.8.2019
Güncelleme Tarihi : 9.8.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar