5 bin kaz çiftçilere dağıtıldı

8.8.2019
202 kez Okunmuştur.

Tokat`ta, Kaz Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Sulusaray ilçesinde 250 çiftçiye 20`şer adet olmak üzere toplam 5 bin kaz dağıtımı yapıldı.

 

Tokat 2023 Vizyonu “Kaz Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi “ kapsamında yüzde 30`u çiftçi katkısı, yüzde 70`i Özel İdare destekli proje kapsamında Sulusaray ilçesinde 250 çiftçiye 20`şer kaz düzenlenen törenle verildi. Sulusaray Kaymakamlığı önünde düzenlenen törene Vali Ozan Balcı, Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, Sulusaray Belediye Başkanı Necmettin Coruk, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, Tarım İl Müdürü Orhan Şahin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik ve çiftçiler katıldı. Tokat’ta kaz kültürü olan bölgelerde tekrar bu kültürün canlandırılması ve yetiştiricilere natif kazanç sağlanması amacıyla hayata geçirilen kaz palazı dağıtımı töreninde Tarım İl Müdürü Orhan Şahin proje ile ilgili bilgi verdi.

 

‘’HEDEF 5 YILDA 50 BİN KAZ’’

 

Tokat Valisi Ozan Balcı ise konuşmasında, “Çiftçinin, üretimin, tarımın dostu olduğunu belirterek, tarıma her alanda destek verdiğini ve  çiftçileri  zenginleştirmek için Tarım Tokat projesinin başlatıldığını söyledi. Büyükbaş hayvancılıktan küçükbaş hayvancılığa, kanatlı yetiştiricilikten tatlı su balıkçılığına, arıcılıktan gıda güvenliğine kadar her alanda çok güzel çalışmalar yapıldığını ifaden eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ın da çok güzel bir tarım teşkilatı var. İnşallah hep birlikte bu işi başaracağız, çiftçimizi zenginleştireceğiz. Tokat’ı Türk tarımının parlayan yıldızı yapacağız. Narenciyeden Niksar cevizine kadar, enfes kirazlarından lezzetli şeftalisine kadar her şey Tokat’ta yetişiyor. Çiftçimiz de çalışıyor, üretiyor. Bize düşen görev de onları destekleyip yüreklendirmek. İşte bugün yapılan etkinlikte bu projelerden biri. Artova, Sulusaray, Yeşilyurt bölgesinde kaz yetiştirme kültürü var. Bizlerde buna destek verelim istedik. 5 bin kaz palazı dağıtıyoruz ama bu yetmez. 5 yılda bu bölgede 50 bin kaz olmalı. Hedefi de bu yönde belirliyoruz. Bu işe destek vereceğiz. Sulusaray’a da nohut, fasulye ve çilek üretiminde tam destek vereceğiz. Sertifikalı buğday dağıtımına ve kaba yem dağıtımına ve bu kaz işine tam destek vereceğiz. Bunun yanında Sulusaray Kaplıcalarını da desteklerimizle şifa merkezi haline getireceğiz. Tarım da üretim de ve bu alanda değer verenlere değer vermek, yaptıkları işleri anlamlı kılmakta bizim vazifemiz. Bu ve bunun gibi güzel işlerin Sulusaray ve Tokatlı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından çiftçilere kaz palazları Vali Ozan Balcı, Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar ve protokol mensupları tarafından teslim edildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.8.2019
Güncelleme Tarihi : 8.8.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar