Avrupalı Gönüllüler AGH Çalışmalarını Tamamladı

2.8.2019
853 kez Okunmuştur.

Tokat Gençlik ve Spİl Müdürlüğünün on aylık ev sahipliği yaptığı İtalyan gönüllü LetiziaMartinis ve dört aylık ev sahipliği yaptığı İspanyol gönüllü Virginia MerchanSuita, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) çalışmalarını başarıyla tamamlayıp ülkelerine döndü.

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın Gençlik Programı Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği çağrısına yönelik olarak Tokat Gençlik ve Spİl Müdürlüğü adına sunulmuş olan Avrupa Gönüllü Hizmeti Köprüsü III isimli 2017-2-TR01-KA105-047494 referans numaralı proje Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe verilmeye hak kazanmıştı.

Kabul edilen projedeki amaç, zaman ve ekonomik açıdan dezavantajlı durumda olan gönüllü gençleri yurt dışında yaşayan gönüllüler ile bir araya getirerek küresel vatandaşlık fikrine sahip olmalarını sağlamak.

İtalyan gönüllü LetiziaMartinis ve İspanyol gönüllü Virginia MerchanSuita, Tokat’ta geçirdikleri süre içerisinde;  Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı liselerde İngilizce konuşma derslerine destek oldular.  Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu’nda ve Tokat Özel Eğitim Uygulama Merkezi II. Kademe Okulu’nda öğrencilere destek oldular. Okçuluk derslerine dahil oldular. Türkçe dil eğitimi aldılar. İngilizce dil eğitimi verdiler. Üniversite ve liselerde Eurodesk ve Erasmus+ konularında sunumlar düzenlediler. Uluslararası düzeyde ağ oluşturulmasını desteklediler. İspanyol gönüllü Virginia MerchanSuita, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Tokat ilinde inşa edecekleri anaokullarının iç dizaynını tasarladı. İtalyan gönüllü LetiziaMartinis, Dışişleri Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu Kapadokya’daki Erasmusdays etkinliğine, Ankara’daki varış sonrası eğitimine ve Gençlik ve SpBakanlığı ve Birleşmiş Milletler Gönüllüleritaklığında Ankara’da düzenlenen Dünya Gönüllüler Günü 2018 etkinliğine katılım sağladı.

Avrupa Gönüllü Hizmeti sürecini başarıyla tamamlayan LetiziaMartinis ve Virginia MerchanSuita isimli gönüllülere Tokat Gençlik ve Spİl Müdürü Cemil Çağlar ve AR-GE Şube Müdürü Oktay Düzen tarafından Youthpass sertifikaları verildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.08.2019
Güncelleme Tarihi : 2.08.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar