OLİMPİYATLARA KÖYÜNDE TAŞ ATARAK HAZIRLANIYOR

22.7.2019
205 kez Okunmuştur.

20-28 Temmuz`da Azerbaycan`da yapılacak olan Yıldızlar Olimpiyat Festivali (EYOF) yarışmasında çekiç atmada katılacak olan milli sporcu Vildan Kelek (17),  hafta içi antrenmanlarını arkadaşları ile birlikte yaparken, hafta sonlarında köyünde evlerinin arkasında bulunan tarla yolunda yapıyor. 

Malzemeleri köyüne götüremeyen Milli sporcu Vildan Kelek, çekiç yerine taş fırlatarak hazırlıklarını sürdürüyor.

Tokat`ın Pazar ilçesine bağlı Manastır köyünde yaşayan Muhittin ve Güler Kelek çiftinin 6 çocuklarından 4`ncü olan Vildan Kelek 4 yıl önce öğretmenin tavsiyesi üzerine çekiç atma sporuna başladı.  İl genelinde ve Türkiye`de yapılan birçok yarışmaya katılan Vildan Kelek, onlarca madalya kazandı. Milli sporcu olan Kelek, 20-28 Temmuz`da Azerbaycan`da yapılacak olan Yıldızlar Olimpiyat Festivali (EYOF) yarışması için antrenmanlarına devam ediyor. Milli sporcu Kelek, hafta için arkadaşları ile birlikte antrenmanları yaparken hafta sonlarını ise ailesinin yanında köyde yapıyor.

 

`HEDEFİM OLİMPİYATLARDA YARIŞMAK`

 

Milli sporcu Vildan Kelek, çalışmalarına aralıksız devam ettiğini ifade ederek, Ailemin yanına geldiğim zamanlar Cumartesi ve Pazar günleri antrenmanlara gidemediğin için bende burada elimden geldiği kadar yapmaya çalışıyorum. Teknik bir branş olduğu için maalesef malzemelerimizi yanımıza getiremiyoruz. Taş ile çalışıyorum. Tarlada koşuyorum.  Nerede düz alan var iseada yapmaya çalıyorum.  Hedefim ise olimpiyatlarda yarışmak dedi.

 

Milli Takım Antrenörü Mustafa Erol Karaca ise, Burada çekiç atma branşında sporcumuz Vildan Kelek antrenmanlarını sürdürmekte onunla beraber bir çok sporcumuz onunla birlikte antrenmanlarını yapmakta.  Vildan bu yıl Yıldızlarda Şampiyon oldu geçinmedi. Bu yıl ülkemizi Avrupa atletizim oyunlarında Vildan Kelek temsil edecek. Vildan burada önemli dereceler elde etti. Çok kısa bir sürede bayağı yol aldı. Avrupa şampiyonasında ben final yapacağına inanıyorum şeklinde konuştu.

 

Vildan Kelek`in babası Muhittin Kelek ise, Kızımdan ben birincilik bekliyorum. İnşallahada bayrağımı dalgalandıracak.  Kızımızın her zaman destekçisiyiz. Antrenmanlarında çalışmalarında her zaman yanındayız dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 22.7.2019
Güncelleme Tarihi : 22.7.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar