Vali Balcı;  “Tokat Deprem Bölgesinde, Duyarlı Olmamız Lazım”

20.7.2019
258 kez Okunmuştur.

AFAD İl Müdürlüğü, kurumun teknolojik ekipmanlarını, bilgi birikimini ve insan gücünü tanıtmak amacıyla program düzenledi.

AFAD’ın düzenlediği programa Vali Ozan Balcı da katıldı. Programda, AFAD İl Müdürlüğü bünyesindeki ekipmanlar ve departmanlar tanıtıldı.

Vali Balcı, ekipmanları inceleyerek her biri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

“AFAD VATANDAŞA ZOR GÜNLERDE EL UZATAN BİR KURUM”

AFAD’ın çalışma alanları ve doğal afetlere hazırlıklı olma konularında açıklama yapan Vali Balcı şunları söyledi; “Bilindiği gibi AFAD kurumumuzun çok önemli fonksiyonları var. Bizim en önemli görevlerimizden biri halkın can, mal emniyetini korumak. AFAD’ın da varlık sebebi bu. Başta deprem olmak üzere olağanüstü hallerde heyelanda, trafik kazalarında, suda boğulma, kaybolma gibi durumlarda AFAD her zaman vatandaşımızın yanında. AFAD vatandaşın hayatını kurtaran, zgünlerde el uzatan bir kurum. İstedik ki bugün AFAD kurumunun sahip olduğu teknolojik aletleri, bilgi birikimini, insan gücünü tanıtalım”

 

“AFAD OKULLARDA EĞİTİM VERECEK”

AFAD’ın okullarda eğitim faaliyetlerine de başlayacağını duyuran Vali Balcı; “Ayrıca eğitim programımız da başladı. Biliyorsunuz Tokat deprem kuşağında yer alıyor. Bu konu çok önemli, bu nedenle halkımızda bir duyarlılık meydana getirmemiz lazım. Her zaman hazırlıklı olmamız lazım. Biz bu konuda hazırlıklarımıza sürekli devam ediyoruz. Tatbikatlar yapıyoruz kurum olarak. İnşallah bütün okullarda da doğal afetlerle, kazalarla ilgili nasıl mücadele edilebileceği konularında eğitimler verilecek. Bugün de AFAD kurumumuz çok güzel bir etkinlik yaptı. Kendilerini tebrik ediyorum. Buradan Tokatlı hemşerilerimize de şunu ifade etmek istiyorum Tokat deprem kuşağında yer alan bir bölge. Bu, ciddiye almamız gereken bir konu. Bu işin şakası yok. Deprem olduğunda can ve mal kaybı olmaması için bizim duyarlı olmamız lazım. En azından temel eğitimleri almamız lazım. Deprem öncesi, deprem sırası, deprem sonrası ama bizim vatandaş olarak deprem yaşanmadan önce yapabileceğimiz şeyler var. Alabileceğimiz tedbirler, göstermemiz gereken özenler var. Biliyorsunuz depremden korkmayın, hazırlık yapmamaktan korkun deniyor. Bunu önemsiyoruz. AFAD  tarafından bu konuda eğitimler verilecek. Amacımız duyarlılık oluşturmak.  Kurumumuz çok güçlü. Eğitim faaliyetleri yapılıyor, teknolojik aletler de var. Bizim buradaki amacımız eğitim vermek, duyarlılık oluşturmak, bir de hazırlıklı olmayı sağlamak” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.7.2019
Güncelleme Tarihi : 20.7.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar