Sisli havada yaylada kaybolan Engin, köylüler tarafından bulundu

20.7.2019
285 kez Okunmuştur.

Tokat’ın Almus ilçesine bağlı Çevreli beldesinde dün yaylaya çıkan Engin Çelikdemir(13) sisli havada kayboldu. Ailenin haber vermesi üzerine bölgede Jandarma ve AFAD ekipleri arama çalışması başlattı.

 İlçeye bağlı Çevreli beldesi yakınlarındaki Çifte Tekke yaylasında  hayvancılıkla uğraşan İsa ve Nefse Çelikdemir çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan, Engin Çelikdemir otlayan hayvanları geri getirmek için sisli havada 15.00 sıralarında çadırdan ayrıldı. Saat 17.00 sıralarında çocuğun barınağa getirmeye gittiği hayvanlar, kendiliğinden döndü. Hayvanlarla birlikte Engin`in gelmediğini fark eden ailesi, kendi imkanları ile bölgede arama çalışması başlattı. Ancak aile çocuğa ulaşamadı. Bunun üzerine Jandarmadan yardım istendi. Gece saatlerinde bölgeye giden Jandarmaya ait bora timine, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri de katıldı. Gece boyu bölgede arama yapıldı. Çalışmalar bugün de gün boyu devam etti. Ancak bölgede havanın yağışlı ve sisli olması nedeniyle çalışmalar güçlükle sürdürüldü.

 ORMANLIK ALANDA UYURKEN BULUNDU

 Kayıp Engin Çelikdemir, yayladaki çadırlarının 5 kilometre uzağındamanlık alanda uyurken jandarma ve köylüler tarafından bulundu. Geceyimanlık alanda bulunan kayalıkların yanında uyuyarak geçiren Engin Çelikdemir, sağlık kontrollerinin yapılaması için Almus Devlet Hastanesi`ne getirildi. Sağlık kontrollerin ardından İlçe Jandarma Komutanlığına götürülen Çelikdemir, ailesine teslim edildi. Engin`in ailesine kavuşması sırasında duygusal anlar yaşandı.

`25 SAAT SONRA OĞLUMUZA KAVUŞTUK`

 Engin Çelikdemir`in annesi Nefse Çelikdemir, oğlunun bulunmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, Sevinçliyiz, çocuğumuz bulundu. Başına bir şey gelmemiş. Sağlık durumu da iyi. Herkes sevindi. Çifte Tekkeler denilen mevkide taşın yanında uyurken bulunmuş dedi.

 Baba İsa Çelikdemir ise 25 saat sonra oğlumuza kavuştuk. Umudumuzu hiç kaybetmedik. Çocuğumuzu bulacağımızdan umudumuz vardı. Çelikdemir ailesi olarak Çevreli kasabası halkına güvenlik güçlerimize ve AFAD ekiplerimize çok teşekkür ediyorum. Biz de arıyorduk. bulunduğunda çok yakındaydık. Ama diğer arkadaşlara denk geldi. Aldık getirdik ve bu mutluluğu yaşadık. Şu anda bir sağlık sıkıntısı yok. Yarım saat gözlem altında kaldıktan sonra evimize götüreceğiz diye konuştu.

 Engin Çelikdemir ise geceyi kayalıklarda geçirdiğini belirterek, Ben iyiyim, sağlığım da iyi. Beni bulmasalardı ben yineada kalacaktım dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.7.2019
Güncelleme Tarihi : 20.7.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar